Nowy limit 200 MB pobierania ze sklepu App Store przez sieć komórkową

Apple zwiększyło limit wielkości pobieranych aplikacji i gier mobilnych na iPhone’a ze sklepu App Store ze 150 do 200 MB.

Limit pobierania przez sieć komórkową w sklepie App Store do 200 MB

Od teraz limit pobierania danych mobilnych dla sklepu App Store wynosi 200 MB. Do tej pory użytkownicy iPhone’a i iPada mogli pobierać ze sklepu App Store przez połączenie komórkowe aplikacje o wielkości do 150 MB. Wszystkie większe aktualizacje i nowe aplikacje przekraczające ten limit wymagały połączenia z siecią Wi-Fi.

Próba pobrania dowolnej aplikacji lub gry mobilnej ważącej powyżej 200 MB nadal wymagają od użytkowników podłączenia iPhone’a lub iPada do sieci Wi-Fi.

Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 11 Apple zwiększyło limit pobierania ze 100 MB do 150 MB,. Biorąc pod uwagę czas tej zmiany – jest mało prawdopodobne, że firma całkowicie usunie ograniczenie wielkości pobierania danych mobilnych z App Store’a pod systemem iOS 13.

Apple powinno rozważyć całkowite usunięcie tego limitu przez sieć komórkową i po prostu pokazać użytkownikom monit o tym, że pobierany plik jest bardzo ciężki, i że pobranie może dodatkowo kosztować – tak samo jak to wygląda na urządzeniach z Androidem.

Ograniczenia  pobierania aplikacji i gier przez internet mobilny miało sens jeszcze kilka lat temu, obecnie takie podejście wydaje się uciążliwe i niepotrzebne. Dane mobilne nie tylko stały się szybsze, ale także tańsze. Ponadto wielu użytkowników ma nieograniczone połączenie, a w niektórych przypadkach pobranie większych plików może być konieczne przez połączenie komórkowe właśnie.

Karty upominkowe App Store & iTunes dostępne w Polsce

Oczywiście większość użytkowników smartfonów nadal ma limity danych w swoich planach komórkowych, ale można to rozwiązać sensownymi ustawieniami systemu mobilnego, które ułatwiłoby życie tym, którzy takich ograniczeń nie potrzebują…

źródło: Apple via iPhoneHacks