Nowa funkcja Spotify pozwoli użytkownikom na wspólne słuchanie muzyki

Dzięki nowej funkcji w aplikacji Spotify, użytkownicy usługi będą mogli wkrótce pozwoli wspólnie słuchać muzykę na jednym urządzeniu i kontrolować odtwarzanie.

Funkcja Social Listening w aplikacji Spotify
Funkcja Social Listening w aplikacji Spotify

Spotify nieustannie wprowadza nowe funkcje do swojej aplikacji mobilnej. Nie ma tygodnia, żebyśmy nie słyszeli o czymś nowych i choć niektóre są mało istotne, aby o nich wspominać, to zdarzają się takie, które niewątpliwie moga być konkurencyjne na rynku.

Nadchodzące usprawnienie, które otrzymają użytkownicy Spotify w najbliższych dniach, wydaje się dość interesujące. Jane Wong, blogerka technologiczna, która lubi odkrywać nowe funkcje i luki w zabezpieczeniach, odkryła, że Spotify testuje wewnętrznie nową funkcję umożliwiającą użytkownikom wspólne słuchanie muzyki.

Według Jane nowa opcja ma się nazywać „wspólnym słuchaniem” (oryg. Social Listening). Aby można było z niej korzystać wraz ze znajomymi, trzeba zeskanować unikalny kod lub link z aplikacji.

Sprawdź także: Ze Spotify korzysta już 100 mln subskrybentów Premium

Po włączeniu funkcji wspólnego odtwarzania, użytkownicy powinni być widoczni na liście „połączonych urządzeń. Ponadto interfejs zakładki Teraz odtwarzane pokaże, ilu znajomych słucha muzyki.

Spotify: Connect with friend (Social Listening) screen

Nowa funkcja Social Listening działa obecnie tylko dla inżynierów Spotify, więc nie szukaj jej jeszcze w swojej aplikacji, ponieważ nie jest jeszcze dostępna w stabilnej wersji usługi.

Może Cię zainteresować także:

Spotify wprowadza plan Premium Duo – nową subskrypcję dla dwojga

źródło: phoneArena, Android Police via @wongmjane