To podobno zrzuty z systemu iOS 13 – pierwsze przecieki!

Na rzekomo ujawnionych zrzutach ekranu z mobilnego systemu operacyjnego iOS 13 widać tryb ciemny i póki co bez większych zmian samego interfejsu.

Guilherme Rambo z serwisu 9to5mac dotarł do rzekomych zrzutów ekranu z systemu iOS 13. Jeśli screeny są prawdziwe, to wygląda na to, że nie będzie większej rewolucji w samym wyglądzie, pojawia się natomiast długo wyczekiwany systemowy „tryb ciemny” („dark mode”), aby lepiej było można korzystać z aplikacji mobilnych przy słabszym świetle.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje najnowsze wersje systemów (w tym iOS 13 macOS, tvOS i watchOS) w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku, podczas konferencji otwierającej wydarzenie dla programistów WWDC 2019.

W nowym systemie iOS 13 użytkownicy będą mogli włączać tryb ciemny w aplikacji Ustawienia lub w Centrum sterowania – może być konieczne najpierw dodanie przycisku do Centrum sterowania w ustawieniach.

I tak będzie wyglądać tryb ciemny pod systemie iOS 13 wg zrzutów ekranu od 9to5mac:

Tryb ciemny iOS 13
Tryb ciemny pod systemem iOS 13 (fot. 9TO5mac)

Jak widać, ekran główny nie zmienia się zbytnio, z wyjątkiem doka na dole ekranu. Ale aplikacja Muzyka wygląda zupełnie inaczej z białym tekstem na czarnym tle. Pasek kart u dołu również przełącza się z przezroczystego białego na przezroczysty czarny. Apple nadal używa czerwonych przycisków i linków, co czyni aplikację nieco mniej czytelną.

Włączenie trybu ciemnego wpływa również na elementy interfejsu użytkownika na poziomie systemu operacyjnego. Kiedy zrobisz zrzut ekranu i stukniesz w miniaturkę zrzutu ekranu, górne i dolne menu są ciemne. Programiści powinni mieć również możliwość obsługi trybu ciemnego w swoich aplikacjach.

Rambo udostępnia także zrzut ekranu nowej wersji aplikacji Przypomnienia. Posiada ona teraz cztery różne menu – dzisiaj, zaplanowane, wszystkie i oznaczone. Interfejs użytkownika został również odświeżony.

Przypomnienia na iPadzie Pro (iOS 13)
Przypomnienia na iPadzie Pro (iOS 13) fot. 9TO5Mac

Plotka głosi, że w systemie iOS 13 pojawią się bardziej fundamentalne zmiany. Apple planuje udostępnić wiele okien tej samej aplikacji. W ten sposób użytkownicy będą mogli pracować na wielu dokumentach lub oglądać wiele rozmów jednocześnie. Będzie to kluczowa nowa funkcja szczególnie dla użytkowników iPada.

Możesz także oczekiwać mniejszych aktualizacji w aplikacjach Safari, Mail, zarządzania czcionkami, wskaźnika głośności, klawiatury itp.

Może Cię zainteresować także: 

Koncepcja systemu iOS 13 z funkcjami, których oczekujemy!

źródło: 9TO5Mac – Exclusive: Screenshots reveal iOS 13 Dark Mode, new Reminders app, more