TikTok też chce wydać własnego smartfona, a co…

TikTok, należący do chińskiej firmy ByteDance, podobno pracuje nad wydaniem własnego smartfona, brandowanego nazwą aplikacji?

Real Smart Videos (TikTok)

Amazon stworzyło Fire Phone, aby promować swoje usługi, Facebook współpracuje z HTC nad własnym smartfonem, nawet Pepsi wydała w chinach swoje urządzenie. Niemniej pierwsze dwa urządzenia Amazonu i Facebooka okazały się totalną klapą. Nie powstrzymuje to jednak twórców popularnej aplikacji TikTok na stworzeniem własnego urządzenia.

Według Financial Times, źródła branżowe potwierdziły, że właściciel TikToka – firma ByteDance, opracowuje obecnie swojego smartfona, który będzie posiadał zainstalowane fabrycznie aplikacje mobilne firmy, w tym także agregator treści TopBuzz i platformą informacyjną News Republic.

Smartfon powstanie prawdopodobnie dzięki nabytej w tym roku przez ByteDance chińskiej firmie produkującej smartfony marki Smartisan. Szczegóły dotyczące projektu i specyfikacja techniczna nie zostały jeszcze ujawnione, ale urządzenie najprawdopodobniej będzie skupiało się na nastoletnich użytkownikach, więc będzie to bardzo budżetowy model.

Takie podejście nie dziwi zwłaszcza, że TikTok jest najbardziej popularny na rynkach takich jak Indie i Chiny, gdzie tańsze urządzenia są bestsellerami.

Na tym etapie nie jest jasne, czy ByteDance będzie próbowało swoich sił na rynkach europejskim i amerykańskim, ale jeśli tak się stanie, urządzenie będzie mogło spotkać się z chłodnym odbiorem, podobnie jak oferty Amazona i Facebooka sprzed lat.

Po co kupować smartfon TikToka, skoro możesz po prostu pobrać aplikację na innym telefonie?

Może Cię zainteresować także:

Kim są użytkownicy aplikacji TikTok w Polsce? [raport]

źródła: Financial Times, The Verge, phoneArena