iOS 12.3.1 rozwiązuje problemy z VoLTE i Wiadomościami

Apple wydało małe uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.3.1, które naprawia problemy z rozmowami za pomocą VoLTE oraz z aplikacja Wiadomości.

iOS 12.3.1 (uaktualnienie)

Apple wypuściło uaktualnienie systemu iOS 12.3.1 na wszystkie obsługiwane iPhony i iPady. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to duża wersja systemu i w rzeczywistości nie wprowadza nowych funkcji a jedynie naprawia kilka drobnych błędów. Niemniej warto wykonać tę aktualizację, która zajmie nie dłużej niż 15 minut.

Poprawka eliminuje błędy dotyczące połączeń VoLTE– w szczególności problem, który mógł uniemożliwić wykonywanie lub odbieranie takich połączeń. Aplikacja Wiadomości otrzymała również dwie poprawki. Jedną dotyczącą błędu, który może powodować, że wiadomości od nieznanych nadawców będą pojawiać się na liście konwersacji, nawet jeśli włączono opcję filtrowania nieznanych nadawców. Druga usuwa problem, uniemożliwiający zgłaszanie niechcianych nadawców.

Przeczytaj także: Finalna wersja systemu iOS 12.3 gotowa do pobrania

I to wszystko, czego można spodziewać się po systemie iOS 12.3.1 – poniżej pełny opis zmian. Chociaż zdecydowanie nie jest to duża aktualizacja, warto ją zainstalować jak najszybciej, szczególnie, jeśli na twoim urządzeniu występował któryś z opisanych powyżej błędów – na przykład nie mogłeś używać VoLTE, lub otrzymywałeś dużo spamu od nieznanych nadawców w Wiadomościach iMessage.

System iOS 12.3.1 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a i iPada. To uaktualnienie:

  • usuwa problemy w aplikacji Wiadomości, które mogły powodować wyświetlanie wiadomości od nieznanych nadawców na liście rozmów pomimo włączonego filtrowania nieznanych nadawców;
  • usuwa problem w aplikacji Wiadomości, który mógł uniemożliwiać wyświetlanie łącza Zgłoś jako niechciane w rozmowach z nieznanymi nadawcami.

System iOS 12.3, można pobrać na urządzenia zgodne z wersją iOS 12, czyli na iPhone’y 5S i nowsze, iPady Pro, iPady 5 i nowsze, iPady Air oraz mini 2 (i nowsze), a także iPoda touch (6. generacji).

Aktualizację można wykonać na dwa sposoby:

  1. w trybie OTA, po podłączeniu urządzenia do sieci Wi-Fi i wybraniu kolejno: Ustawienia  → OgólneUaktualnienia,
  2. drugą metodą jest podłączenie iPhone’a lub iPada do komputera i pobrania aktualizacji iOS-a 12.3 za pomocą programu iTunes.

Informacje na temat zawartości tego uaktualnienia związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronach pomocy Apple’a.

źródło: Apple