W których krajach iPhone XS jest najdroższy?

Sprawdź, jakie są ceny iPhone’a XS w różnych krajach na świecie – są takie miejsca, gdzie trzeba mieć naprawdę pojemne portfele!

Ceny iPhone'a XS w wybranych krajach w 2019 r. Ceny iPhone’a XS w wybranych krajach w 2019 r. (w przeliczeniu na USD)

Phone XS nie jest tani w samych Stanach Zjednoczonych, ale biorąc pod uwagę ceny, które fani urządzeń firmy Apple muszą płacić w innych częściach świata, to koszt ok. 1250 USD (ok. 4825 zł, w zależności od lokalnych podatków od sprzedaży), które Amerykanie muszą wydać na iPhone’a XS (256 GB) wydaje się być niezłą okazją.

Zgodnie z najnowszymi danymi z raportu Deutsche Banku „Mapping the World’s Prices 2019”, iPhone XS kosztuje na przykład w Brazylii 2050 USD, co czyni z piątego najbardziej zaludnionego kraju na świecie najdroższe miejsce do zakupu flagowego telefonu Apple’a. Biorąc pod uwagę fakt, że PKB per capita Brazylii (8 968 USD według MFW) jest mniejszy niż jedna szósta tego, który jest w Stanach Zjednoczonych (62 606 USD), najnowszy iPhone jest naprawdę luksusowym przedmiotem dla brazylijskich konsumentów.

W Polsce cena tego modelu iPhone’a XS wynosi 1487 USD, czyli ok. 119% ceny w USA, co plasuje nasz kraj w połowie zestawienia.



Podczas gdy Apple zawsze był producentem wysokiej klasy urządzeń, cena iPhone’a stała się ostatnio problemem w osiągnięciu sukcesu zagranicą. Dzięki dziesiątkom urządzeń z Androidem dostępnych za ułamek ceny iPhone’a, nawet atrakcyjność marki Apple może już nie wystarczyć, aby pozyskać klientów z rynków wschodzących.

Oto jak zmieniały się ceny generacji iPhone’a od 2007 roku

Oto pełna lista cen iPhone’a XS (256 GB) w 40 krajach na świecie (dane z 2019 r.)

Lp.KrajiPhone XS (USD)US (%)iPhone 8 (%)
1.Brazylia2050164%169%
2.Turcja1880150%158%
3.Argentyna1776142%180%
4.Indie1635131%141%
5.Grecja1591127%124%
6.Rosja1586127%155%
7.Bangladesz1545124%130%
8.Szwecja1541123%155%
9.Egipt1537123%141%
10.Norwegia1533123%155%
11.Dania1529122%153%
12.Wlochy1514121%153%
13.Finlandia1502120%153%
14.Portugalia1502120%152%
14.Irelandia1502120%153%
16.Czechy1492119%153%
17.Polska1487119%154%
18.Filipiny1484119%158%
19.Wielka Brytania1483119%153%
20.Belgia1480118%155%
21.Holandia1480118%155%
21.Hiszpania1480118%155%
23.Francja1479118%155%
24.Meksyk1477118%152%
25.Austria1469117%155%
25.Niemcy1469117%155%
27.Nowa Zelandia1455116%157%
28.Chiny1423114%155%
29.Singapur1386111%152%
30.Malezja1378110%158%
31.Południowa Korea1361109%153%
32.Szwajcaria1359109%156%
33.Arabia Saudyjska1333107%125%
34.Kanada1331106%154%
35.Zjednoczone Emiraty Arabskie1323106%153%
36.Australia1317105%153%
37.Hongkong1262101%152%
38.Japonia1256100%153%
39.USA1251100%153%
40.Nigeria117894%189%

Uwaga: Ceny dotyczą telefonu iPhone XS, wyświetlacz 5,8 cala, 256 GB. Ceny pochodzą z oficjalnych stron internetowych sklepu Apple. W przypadku braku oficjalnych cen
za pośrednictwem stron internetowych wykorzystano ceny sprzedawców internetowych.

Zobacz także:

Zobacz, ile kosztuje iPhone 8 w różnych krajach na świecie [mapa]

źródło: Statista – Where iPhone Users Need Extra Deep Pockets via Deutsche Bank – Mapping the world’s prices 2019

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj