Smartfon Sharp AQUOS R3 zadebiutuje na europejskim rynku

Smartfon Sharp AQUOS R3 pojawi się już w sierpniu 2019 r, na rynku europejskim, po tym jak zadebiutował w maju w Japonii.

SHARP AQUOS R3

Sharp AQUOS R3 wyposażony w rewolucyjną technologię wyświetlania obrazu wyróżnia nie tylko wysokiej klasy wyposażenie z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 na czele, ale także wyjątkowy design.

AQUOS R3 to pierwszy flagowy smartfon Sharp, który ma być dostępny na całym świecie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w produkcji ekranów ciekłokrystalicznych Sharp wyposażył AQUOS R3 w 6.2-calowy wyświetlacz z technologią IGZO 5. Zastosowanie związku indu (In), galu (Ga) i tlenku cynku (ZnO) pozwoliło nie tylko znacznie poprawić czas reakcji ekranu, ale także osiągnąć częstotliwość odświeżania aż 120Hz.

Wyjątkowe właściwości materiałowe IGZO 5 generacji umożliwiły pokrycie ekranu specjalną, zoptymalizowaną powłoką. Dzięki temu, producentowi udało się osiągnąć niezwykłą gęstość pikseli czego rezultatem jest ultrawysoka rozdzielczość QuadHD+ w formacie 3120×1440 pikseli. Możliwość wyświetlania blisko miliarda kolorów pozwala na niezwykle realistyczne odwzorowanie obrazu w trybie HDR, a wyjątkowa jasność zapewnia doskonałą jakość nawet na zewnątrz i w pełnym słońcu. Jednocześnie wysoka efektywność energetyczna wyświetlacza gwarantuje długi czas pracy.

Wysoka responsywność i niezawodność

Sharp AQUOS R3 wyposażony jest w najnowszej-generacji ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 taktowany zegarami 4x 2,8 GHz + 4x 1,7 GHz, który gwarantuje rewelacyjną wydajność i błyskawiczny czas reakcji, a 6 GB pamięci RAM zapewnia płynne działanie wszystkich aplikacji. Pamięć wewnętrzna 128 GB może być rozszerzona za pomocą karty micro SD do 512 GB dzięki czemu użytkownikom z pewnością nie zabraknie miejsca na zdjęcia, muzykę, filmy, aplikacje i gry.

https://youtu.be/cpJFJ7_6h_E

Wbudowaną baterię o pojemności 3200 mAh można w krótkim czasie naładować przez port USB typu C dzięki funkcji szybkiego ładowania. Urządzenie jest także kompatybilne z ładowarką indukcyjną Qi. Pojemna bateria w połączeniu z energooszczędnym wyświetlaczem IGZO 5 zapewnia długi czas użytkowania.

Smartfon Sharp AQUOS R3 posiada system operacyjny Android 9.0 z możliwością aktualizacji do Androida Q. Producent oferuje także regularną aktualizację zabezpieczeń przez okres co najmniej dwóch lat.

Czysty realizm

Sharp AQUOS R3 dysponuje wysokiej klasy aparatem główny wyposażonym w sensor o rozdzielczości 12.2 megapikseli, przysłonę f/1.7 oraz funkcję rozpoznawania twarzy AI. Dodatkowo smartfon wyposażono w  kamerę o rozdzielczości 20.1 megapikseli z obiektywem o kącie widzenia 125 stopni do filmowania szerokokątnego.

Dedykowany koprocesor ProPix 2 zapewnia idealny balans bieli oraz doskonałą jasność i ostrość, a dzięki stabilizacji obrazu zapobiega jego rozmywaniu. Producent wykorzystał tu swoje osiągnięcia w rozwoju telewizorów, które również wyposażone są w procesor ProPix2.

Dysponujący sztuczną inteligencją flagowy smartfon Sharp oferuje użytkownikom dodatkowe funkcje takie jak „AI shutter”, dzięki której aparat automatycznie rozpoznaje, w którym momencie należy otworzyć migawkę. Ponadto, AQUOS R3 umożliwia jednoczesne wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów, a rewolucyjna funkcja „AI Live Story” pozwala w trakcie nagrywania automatycznie tworzyć 15-sekundowe kompilacje najpiękniejszych momentów z możliwością dodawania muzyki oraz różnego rodzaju efektów i filtrów. Powstałe w ten sposób klipy można od razu udostępniać w mediach społecznościowych – nie wymagają one obróbki ani żadnych dodatkowych aplikacji.

Przeczytaj także:

Aquos R2 Compact od Sharpa to smartfon z 2 wycięciami!

Edgest Fit Design i szklany ekran 3D

AQUOS R3 charakteryzuje się niezwykle wąskimi ramkami i podwójnym wycięciem ekranu. Opracowany przez Sharp design „Edgest Fit”, zaokrąglone krawędzie i duży szklany ekran 3D sprawiają, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i przyjazne dla użytkownika. Szklany tylny panel i aluminiowa obudowa zapewniają stylowy wygląd i większą stabilność. Sharp AQUOS R3 można łatwo odblokować korzystając z funkcji skanowania twarzy lub umieszczonego na przednim panelu czujnika linii papilarnych.

Cena i dostępność

Flagowy model Sharp AQUOS R3 ma trafić do sprzedaży na początku sierpnia b.r. Rekomendowana cena detaliczna zostanie podana wkrótce.

źródło: informacja prasowa