Little Printer powraca dzięki nowemu oprogramowaniu

Mała drukarka Little Printer może ponownie działać także jako urządzenie do przesyłania wiadomości, dzięki rozwiązaniu opartym na otwartym kodzie źródłowym.

Drukarka Little Printer

Miniaturowa drukarka Little Printer firmy Berg to urocza skrzynka podłączona do internetu, która w paragonowej formie drukowała drobne fragmenty wiadomości, zdjęcia z Instagrama i listy rzeczy do zrobienia. Niestety przestała działać, gdy studio i jego serwery zostały zamknięte w 2014 roku. Teraz, dzięki firmie Nord Projects urządzenie dostało drugie życie dzięki nowej aplikacji mobilnej z dodaną możliwością wysyłania wiadomości między urządzeniami (jak podaje Core77) .

Grupa entuzjastów drukarki Little Printer z GitHuba współpracowała, aby przywrócić urządzenie do trybu online za pośrednictwem serwera open-source o nazwie Sirius. Następnie Nord Projects zaprojektowała aplikację Little Printers na iOS-a, która pozwala cieszyć się ulubionymi funkcjami, takie jak czcionki plakatowe i dithergramy, dodając kilka bardziej nowoczesnych elementów.

Aplikacja umożliwia drukowanie zdjęć i notatek pod systemem iOS i posiada własne API, dzięki czemu można podłączyć ją do usług IFTTT i wydrukować wszystko, co znajduje się w Twoim kanale RSS.

Konfigurowanie przesyłania wiadomości w aplikacji jest łatwe. Po prostu tworzymy nazwę użytkownika i klucz urządzenia, który jest unikalnym adresem URL zapewniającym drukarkom dostęp do wiadomości i numeru telefonu. Można utworzyć dowolną liczbę kluczy i odwołać dostęp w dowolnym momencie, jeśli urządzenie zmieni właściciela. Ustawienia urządzeń można wydrukować jako kody QR, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo dodawać drukarkę do aplikacji.

Drukarka działa jak taki mały fax pozwalający wysyłać komuś fizycznego tekstu. Dzięki temu można wysłać znajomym komiks, tweeta lub miłą wiadomość, która nie zostanie zakopana pod wszystkimi innymi powiadomieniami, ponieważ jest w formie papierowej!

Wszystko to sprawia, że aż chciałoby się mieć takie urządzenie u siebie w domu, ale niestety nie znalazłem nigdzie w sieci miejsca, w którym ją sprzedają, nawet eBayu.

Animacja Little Printer

Może Cię zainteresować także: Mobilna drukarka Polaroid Insta-Share Printer do smartfona Motoroli

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Little Printers Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Little Printers

Jeśli masz na strychu taką drukarkę, to możesz ponownie ją uruchomić na nowym serwerze, korzystając z tego przewodnika. Jeżeli tak jak ja nie posiadasz drukarki Little Printer, to wpis potraktuj jako ciekawostkę!

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: The Verge (1) (2)