Qualcomm i HMD Global podpisały porozumienie patentowe na rzecz rozwoju 5G

Podpisane porozumienie znacząco przyśpieszy konsumencką dostępność technologii 5G w smartfonach marki Nokia.

HMD Global + Qualcomm (logo)

Firmy Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) i HMD Global Oy ogłosiły, że zawarły umowę licencyjną w zakresie wykorzystania technologii i patentów Qualcomm w telefonach i smartfonach Nokia. Zgodnie z warunkami umów Qualcomm udzielił HMD Global licencji na opracowanie, produkcję i sprzedaż urządzeń wykorzystujących technologie 3G, 4G i 5G.

W HMD Global zawsze kierujemy się naszą unikalną obietnicą dostarczania konsumentom telefonów, które wraz z upływem czasem stają się coraz lepsze. Właśnie dlatego ściśle współpracujemy z najlepszymi partnerami na całym świecie. Nasza współpraca z Qualcomm pozwala nam wprowadzać najlepsze innowacje na rynek i realizować nasze wyjątkowe przyrzeczenie – powiedział Florian Seiche, dyrektor generalny HMD Global.

Qualcomm, opierając się na wieloletniej współpracy technologicznej, z radością podpisał z HMD Global umowy licencyjne na wykorzystanie technologii 3G, 4G oraz 5G. Jesteśmy liderem we wdrażaniu technologii 5G i jesteśmy dumni, że nasze przełomowe technologie są dostępne dla takich wiodących producentów jak HMD Global, wspierając ich w dostarczaniu jak najlepszych produktów – powiedział Alex Rogers, wiceprezes i prezes Qualcomm Technology Licensing.

Może Cię zainteresować także:

Aplikacja WhatsApp już dostępna dla telefonu Nokia 8110 4G!

źródło: komunikat prasowy