OPPO dołącza do programu Android Q Beta

OPPO dołącza do programu Android Q Beta i prezentuje możliwości technologii 5G podczas konferencji Google I/O 2019.

Android Platform Android Q beta (Oppo reno 5G)

Podczas tegorocznej konferencji dla programistów Google I/O 2019, OPPO, jeden z czołowych producentów smartfonów na świecie, zaprezentowało swoje silne kompetencje zarówno w zakresie technologii 5G jak i rozwoju systemu operacyjnego Android. Także w trakcie tego wydarzenia, które miało miejsce w dniach 7-9 maja w Amfiteatrze Shoreline w Mountain View w Kalifornii, Google ogłosił, że OPPO dołączy do programu Android Q Beta, aby jako jeden z producentów OEM testować najnowszą wersję system Android.

Nadchodząca wersja systemu Android została przedstawiona w wersji beta na początku roku. OPPO, będąc firmą która jako jedna z pierwszych adaptuje nowe odsłony oprogramowania, przedstawiła swój najnowszy smartfon ‘Reno’, by uczestnicy I/O mogli na własne oczy zobaczyć jak pracuje urządzenie pod kontrolą Android Q Beta. W trakcie wydarzenia firma Google ogłosiła także, że Android Q w wersji beta dostępny będzie do pobrania na smartfon OPPO Reno już od 8 maja b.r.

Wiceprezes OPPO, prezes OPPO Engineering Andy Wu, powiedział: OPPO kładzie ogromny nacisk na kwestię maksymalnego zadowalania użytkowników poprzez integrację sprzętu i oprogramowania. Cieszymy się z Google, jako integralnego i wieloletniego partnera, ponieważ dostarczamy użytkownikom nadzwyczajne doświadczenia poprzez innowacyjne technologie OPPO.

Fakt, że smartfon Reno, jako jeden z pierwszych, oferuje możliwość testowania systemu Android Q w wersji beta jest świadectwem nie tylko wysokich kompetencji badawczo-rozwojowych OPPO, ale także zdolności szybkiego reagowania na wszelkie zmiany na rynku najnowszych technologii, którą może poszczycić się firma. OPPO będzie aktualizować swój oparty na Androidzie system ColorOS o najnowsze wersje systemu operacyjnego Google, aby zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia.

Oppo na Google I/O 2019

Podczas Google I/O 2019, OPPO, który jako jeden z pierwszych producentów smartfonów wprowadził na rynek urządzenia 5G, zaprezentował także swoje najnowsze osiągniecia w tej technologii potwierdzając tym samym pozycję firmy jako niekwestionowanego lidera rynku 5G. Uczestnicy konferencji mogli także przetestować najnowszy model Reno 5G oraz obejrzeć film przestawiający przyszłość technologii 5G według OPPO.

Erę 5G określamy mianem ‘ery inteligentnej łączności’. Mając na uwadze korzyści jakie niesie ze sobą sieć 5G, OPPO rozwijało silnie takie usługi jak przechowywanie danych w chmurze, gaming w chmurze, przetwarzanie obrazu w chmurze oraz wiele innych. Będziemy dostarczać bardziej inteligentne i wygodne  usługi dla naszych użytkowników podsumował Henry Tang, Director of Standards Research Center w OPPO Research Institute.

Smartfony Oppo Reno oraz Reno 10x Zoom trafiają do Polski

OPPO Reno 5G, który 1 maja 2019 r. zadebiutował na szwajcarskim rynku, to pierwszy w Europie smartfon 5G do komercyjnego użytku. Jest on obecnie dostępny w sklepach Swisscom na terenie Szwajcarii oraz na oficjalnej stronie Swisscom. Według zapowiedzi firmy już w najbliższych miesiącach smartfon ma pojawić się także na wybranych światowych rynkach.

źródło: informacja prasowa