Smartfony Oppo Reno oraz Reno 10x Zoom trafiają do Polski

Producent smartfonów OPPO ogłosił dziś rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży najnowszej serii Reno w Polsce.

Smartfon Oppo Reno

Na lokalny rynek trafią dwa modele: Reno oraz, chwilę później, Reno 10x Zoom. Oba smartfony wyróżnia oryginalna konstrukcja, eleganckie wykończenie, panoramiczny ekran oraz zaawansowane aparaty fotograficzne. OPPO Reno pojawi się w regularnej sprzedaży już 10. maja w cenie 2199 zł, natomiast model z hybrydowym zoomem trafi na polski rynek w czerwcu.

Seria Reno to nie tylko pokaz innowacji i zaawansowanych technologii, ale także oryginalności i świeżego podejścia. To smartfony, które szczególnie docenią osoby lubiące łamać schematy i wyróżniać się w tłumie. Zastosowane w serii Reno technologie pozwalają rozwinąć możliwości i tworzyć bez ograniczeń, a ich wyjątkowy design pokazuje, że warto szukać ciekawych pomysłów i nowych inspiracji. Właśnie dlatego nowe modele będą miały swoją konsumencką premierę podczas prestiżowego święta mody, sztuki i muzyki.

Już 11 i 12 maja, na Placu Konesera w Warszawie odbędzie się Jazz Art Fashion Festiwal, którego OPPO jest sponsorem głównym. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących spotkaniach, a także zapoznać się z nową serią w specjalnej strefie marki.

Seria Reno to wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły urządzenia, które zachwycają oryginalną konstrukcją i niepowtarzalnym designem. Oba modele, które będą dostępne w Polsce produkowane są w dwóch nowych kolorach: zielonym, z jasnymi i ciemnymi przebłyskami, oraz czarnym, z domieszką szarości i błękitu. Idealnie płynne przejście pomiędzy błyszczącymi i matowymi elementami uzyskano poprzez proces dwustronnego chemicznego polerowania, nawet na poziomie nanocząsteczek. Dzięki temu serię cechuje smukła sylwetka i minimalizm – zarówno przód, jak i tył obudowy to idealnie gładkie powierzchnie, bez wcięć czy wystających elementów kamery.

Projektując smartfony Reno, OPPO pomyślało także o odpowiedniej ochronie dla obiektywów aparatów. Przednia kamera oraz lampa błyskowa zostały ukryte w automatycznie wysuwającym się module – tutaj inspiracją były drzwi ekskluzywnych, sportowych aut Lamborghini. Tylne obiektywy przed zarysowaniem chroni natomiast szkło Corning® Gorilla® 5.0  oraz, użyta po raz pierwszy, ceramiczna wypustka O-dot, dzięki której leżący na „pleckach” smartfon zawsze pozostaje lekko uniesiony i chroni obiektywy przed zarysowaniami.

Przeczytaj także:

10 minut wystarczy aby naładować baterie w Oppo – jak działa SuperVOOC?

Technologie w służbie kreatywności

Urządzenia OPPO stworzone są po, to by jak najlepiej towarzyszyć użytkownikowi i oddawać jego indywidualny charakter – ma maksymalnie ułatwić mu wyrażanie siebie także poprzez fotografię, utrwalając najważniejsze momenty z najdrobniejszymi szczegółami. Właśnie dlatego nowe smartfony OPPO wyposażono w zaawansowane kamery: tylną z matrycą Sony IMX586 o rozdzielczości 48 MPx, poczwórnym systemem wzmacniającym ostrość przy słabym oświetleniu, przesłoną F1.7 i laserowym autofocusem; oraz przednią o rozdzielczości 16 MPx z przesłoną F2.0 i inteligentnym systemem upiększania.

Oba modele posiadają także tryb Ultra Night, który wykorzystując sztuczną inteligencję, HDR i wieloklatkową redukcję szumów, pozwala zrobić idealne zdjęcia nocne. Smartfony Reno pozwalają także na kręcenie wysokiej jakości filmów. Dzięki rozdzielczości 4K, 60-klatkowej rejestracji obrazu oraz systemowi stabilizacji obrazu OIS, nagrane chwile idealnie oddają rzeczywistość. Dodatkowo Audio Focus wyłapujący dźwięk przy użyciu kilku mikrofonów, głośniki stereo i technologia Dolby Atmos, pozwalają wzmocnić wrażenia, odtwarzając realny, wysokiej jakości dźwięk przestrzenny.

Model Reno 10 x Zoom wyposażono także w układ trzech obiektywów: główny 48 MPx + ultraszerokokątny 8 MPx + teleobiektyw 13 MPx, które dzięki inteligentnej współpracy, pozwalają na dziesięciokrotne przybliżenie. Model Reno 10x Zoom oprócz wbudowanej pamięci oferuje także obsługę kart micro SD, by zapewnić maksimum miejsca na nawet najbardziej kreatywne ujęcia filmowane w 4K.

Zawsze gotowe do tworzenia

Seria OPPO Reno to smartfony zawsze gotowe do akcji – z dobrze zoptymalizowanym systemem, szybkim ładowaniem oraz wytrzymałą konstrukcją. Wysuwany moduł aparatu poddano próbom obciążeniowym. Testy wykazały, że może być użyty ponad 200 000 razy, co oznacza, że jeśli będzie wysuwany 100 razy dziennie, mechanizm pozostanie sprawny przez ponad 5 lat. Projektanci OPPO wyposażyli serię także w system zabezpieczający moduł przed uszkodzeniem – kamera automatycznie chowa się, gdy tylko czujniki zarejestrują wstrząs lub zbliżający się upadek.

OPPO reno 10x Zoom

Seria OPPO Reno pracuje na ColorOS 6, najnowszej nakładce systemowej bazującej na Androidzie Pie (9.0), z nową, atrakcyjną szatą graficzną, udoskonalonymi funkcjami AI (nie tylko systemem dobierającym automatycznie scenerię zdjęcia, ale modułami zarządzania energią, samouczenia w kontekście korzystania z biometrii itd.) oraz innymi rozwiązaniami, które sprawiają, że użytkowanie smartfonu jest jeszcze przyjemniejsze, a samo urządzenie bardziej wydajne. Temperaturę Reno 10x Zoom kontrolują trzy technologie chłodzące: żel, potrójna warstwa grafitu i miedziane rurki. System ten jest w stanie obniżyć temperaturę urządzenia o 13%. Ponadto funkcja AI Ice Box wyłącza aplikacje, które nie były aktywne przez dłuższy czas. Pozwala to przedłużyć życie baterii. Dodatkowo oba modele wyposażono także w technologię VOOC 3.0, które utrzymuje wysokie natężenie prądu podczas ładowania, istotnie skracając czas ładowania baterii.

OPPO Reno (2019)

Użytkownicy Reno 10x Zoom w ramach międzynarodowej gwarancji mogą korzystać z naprawy urządzeń i aktualizacji oprogramowania w autoryzowanych serwisach OPPO we wszystkich krajach i regionach, gdzie modele te są oficjalnie w sprzedaży. Dzięki temu cieszą się ochroną zawsze i wszędzie.

Gdzie można kupić nowe Oppo Reno?

Do listy oficjalnych dystrybutorów dołączyły dwie popularne sieci sklepów z elektroniką: MediaMarket i Media Expert. Dzięki temu także seria Reno będzie dostępna w serwisach online partnerów i w niemal 100 najbardziej uczęszczanych sklepach stacjonarnych. Nowa seria OPPO pojawi się także w regularnej sprzedaży w sieciach RTV Euro AGD oraz X-kom, a także w ofertach operatorów sieci komórkowych Play i Orange.

źródło: komunikat prasowy