10-dniowe wydarzenie „Detective Pikachu” w Pokémon Go

Gracze „Pokémon Go” mogą teraz skorzystać z 10 dni specjalnych bonusów związanych z premiera filmu „Detektyw Pikachu”.

Wydarzenie specjalne w Pokemon GO z okazji premiery filmu Detektyw Pikachu

W związku z premiera filmu Detektyw Pikachu, która odbędzie się 10 maja 2019 roku, gracze Pokémon Go dostaną mnóstwo atrakcji.  Od 7 do 17 maja 2019 r. gracze popularnej gry mobilnej spotkają się z Pokémonami występującymi w filmie, mając szansę uczestniczyć w specjalnych Raidach i Field Research oraz możliwość zebrania limitowanych przedmiotów dla swoich postaci.

Począwszy od jutra, gracze Pokémon Go zauważą różnego rodzaju nawiązania do filmu z dużego ekranie, w tym fotobombing Pikachu, który pojawi się w trybie Go’s Snapshot. Pojawi się on w swoim kapeluszu detektywistycznym, gotowy do pozowania na zdjęciach. W grze będą pojawiały się także z większą częstotliwością pokemony z filmu, w tym: Bulbasaur, Jigglypuff, Psyduck i Snubbull. Trenerzy będą mieli także szansę na zdobycie Shiny Aipom.

W ciągu 10 dni zostaną odblokowane specjalne bitwy rajdowe i badania terenowe. Wydarzenia Field Research to zdarzenia dla pojedynczego gracza rozgrywane każdego dnia w PokéStopach, podczas gdy bitwy rajdowe zachęcają trenerów Pokémon Go do współpracy w grupach (do 20 osób maksymalnie), aby pokonać bossów, którzy pojawiają się w siłowniach (Gymach).Dodatkowo awatar graczy będzie mógł nosić kapelusz detektywistyczny z uszami Pikachu.

Gracze będą także otrzymywali podwójne XP za złapanie pokemonów.

źródło: Pokemon Go Live  – Uncover mysteries in Pokémon GO with POKÉMON Detective Pikachu!