Animacje jak na rogach zeszytów z aplikacją „Folioscope”

Kiedyś animacje rysowaliśmy w rogu zeszytu, a teraz możemy to robić na ekranie smartfona, dzięki aplikacji mobilnej „Folioscope”.

Folioscope - logo app

Aplikacja Folioscope na iPhone’a lub iPada spodoba się zarówno uzdolnionym animatorom, jak i tym, którzy zupełnie nie mają talentu do rysowania.

W aplikacji można tworzyć własne animacje. To proste: narysuj coś na pustym polu za poomocą długopisu lub pędzla. Nie musi to być arcydzieło – wystarczy parę kresek i kropek, aby stworzyć ciekawy obrazek. Następnie dodaj kilka klatek, aby stworzyć serię ilustracji. Gotowe! Możesz już odtworzyć animację.

Może nie brzmi to jak najprostsza rzecz pod słońcem, jednak Folioscope ma tę przewagę nad zeszytem, że ułatwia i przyspiesza powielanie klatek lub fragmentów Twoich rysunków. Nie musisz już dokładnie przerysowywać postaci i przedmiotów kartka po kartce – teraz po prostu je kopiujesz.

Może Ci się spodobać również: Twórz animowane cuda z „GIPHY World: AR GIF Stickers”

Zobacz jak to działa:

To nie wszystko! Funkcja „onion skinning” (czyli „obieranie cebuli”) powoduje wyświetlenie na ekranie półprzezroczystej wersji poprzedniej lub kolejnej klatki – zobaczysz więc podgląd, który pomoże Ci narysować kolejny obrazek. Gotowe klatki możesz łatwo przeglądać i edytować.

Zrzuty ekranu z aplikacji Folioscope

Spróbuj coś stworzyć. Z pewnością poczujesz dumę ze swojego dzieła. A potem porównaj je z animacjami innych użytkowników. Niektóre naprawdę są interesujące!

Appkę Folioscope pobierzesz za darmo ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: App Store Polska