Ingress: serial animowany dostępny już w serwisie Netflix

Serial anime na podstawie popularnej gry mobilnej Ingress zadebiutował dzisiaj na całym świecie w serwisie Netflix.

Ingress: serial animowany (Netflix)

W listopadzie zeszłego roku wraz z premierą Ingress Prime, fani gry spekulowali na temat tego, że pewnego dnia japońska seria anime pojawi się na Netflixie. Ten dzień wreszcie nadszedł, i od dzisiaj serial Ingress: serial animowany (tytuł oryg. Ingress: The Animation) zadebiutował w serwisei Netflix na całym świecie.

Wraz ze światową premierą serii na Netflixie, fani Ingress mają teraz nowy sposób na interakcję z popularną grą AR, nie opuszczając swoich kanap. Seria opowiada historię Makato, który może zobaczyć historię przedmiotów, których dotyka oraz Sarah, która może zobaczyć pewne aspekty czasu i przestrzeni. Jest też trzecia postać o imieniu Jack, ale teraz niewiele o nim wiadomo.

Ingress: serial animowany opiera się na popularnej grze AR Ingress stworzonej przez firmę Niantic. Gra zadebiutowała ponad sześć lat temu i wykorzystuje unikalny styl rozgrywki opartej na lokalizacji. Łącząc możliwości GPS-u telefonu i rzeczywistości rozszerzonej, Ingress zachęca graczy do gromadzenia się w rzeczywistych lokalizacjach i łączenia się w celu kontroli wycieków portali Exotic Matter.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu:

Naukowcy odkrywają tajemniczą substancję, która pozwala kontrolować ludzkie umysły. Staje się ona przedmiotem pożądania dwóch frakcji toczących o nią morderczą walkę.

Jeśli styl gry brzmi znajomo, powinien. Niantic to zespół, który stoi za popularnym tytułem Pokemon Go i nadchodzącym Harry Potter: Wizards Unite, ale to właśnie Ingress położył podwaliny pod te dwie gry. Wszyscy fani i gracze Ingress pomogli ukształtować przyszłość gier opartych na lokalizacji, a naprawdę ciekawie będzie zobaczyć, jak świat Ingress przechodzi do tego nowego medium.

Serial ma 11 odcinków, które obejrzysz na Netfliksie, klikając na poniższy przycisk:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródła: Android Central via Netflix & Ingress