Pomysł Samsunga na dwustronny wyświetlacz smartfona

Samsung zaprojektował szeroki, dwustronny ekran smartfona, który mógłby służyć do tłumaczeń w czasie rzeczywistym lub podglądu podczas pozowania do zdjęcia.

Patent Samsunga na dwustronny wyświetlacz (do robienia zdjęć)

Jeśli ten cały składany smartfon Galaxy Fold nie wypali, Samsung ma wiele innych pomysłów. Niedawno firma opatentowała jeden „dwustronny” wyświetlacz, który zakrzywiony jest na tylną część obudowy. Takie rozwiązanie mogłoby być w ciekawy sposób wykorzystane przez niektóre aplikacje mobilne. Na przykład pozwalałoby to fotografowanym użytkownikom zobaczyć, jak wyglądają, przed zrobieniem zdjęcia lub pokazywać tłumaczenia na żywo na tylnym wyświetlaczu.

Obustronny wyświetlacz (z przodu lub z tyłu) mógłby być aktywowany i używany po stuknięciu palcem lub rysikiem S Pen. Ekran mógłby łączyć się wokół urządzenia, na górze może znajdować się także wyświetlacz z powiadomieniami, wiadomościami i tak dalej.

Pomysł na wykorzystanie dwustronnego ekranu do tłumaczeń jest szczególnie interesującym pomysłem, ponieważ pozwala każdej ze stron mówić, a druga widzi tłumaczenie – wszystko bez potrzeby obracania ekranu.

Samsung trochę się jednak spóźnił, ponieważ niedawno wydany telefon Vivo NEX Dual Display ma już tylny ekran, chociaż używane są jako dwa niezależne od siebie wyświetlacze, a nie połączony ciągły ekran. Vivo wprowadził nawet funkcję Pose Director, która może nadawać tematowi sugestie z biblioteki obrazów.

Dwustronny wyświetlaczdo wykorzystania podczas tłumaczeń na żywo
Dwustronny wyświetlaczdo wykorzystania podczas tłumaczeń na żywo

Jednak aplikacja do tłumaczenia jest interesującym pomysłem, a taki telefon może wyglądać całkiem fajnie dzięki zagiętemu wyświetlaczowi, który otacza urządzenie. Jest szansa, że ​​zobaczymy coś takiego, ale nie doszukiwałbym się w tym przełomowego sukcesu – patenty okazują się czasem niewypałem.

Dwustronny wyświetlacz Samsunga (projekt, patent)
Dwustronny wyświetlacz Samsunga (projekt, patent)

Może Cię zainteresować także:

Nowy patent elastycznego wyświetlacza iPhone’a od firmy Apple

źródła: Engadget via WIPO (WO2017061762), Let’s Go Digital (NL) – Samsung smartphone met doorlopend scherm naar achterzijde