Podróżujesz w pojedynkę? Oto aplikacje na samotne wyprawy!

Redaktorzy sklepu App Store wybrali 3 niezbędne aplikacje mobilne dla samotnych podróżników – dzięki nim znajdą wszystko, czego potrzebują – nawet podczas majówki.

Aplikacje mobilne, które przydadzą podczas podróży w pojedynkę
Aplikacje mobilne, które przydadzą podczas podróży w pojedynkę

Podczas samotnych podróży uczymy się, co w życiu jest najważniejsze.
– Hifumi Arai

Japoński pisarz Hifumi Arai zdecydowanie ma rację – podróżując w pojedynkę osobiście poznajemy świat takim, jakim jest. Samotne podróże są pełne niespodzianek oraz wyzwań, które nas wzbogacają i uczą.

Jednak podczas podróży wszystko może się zdarzyć – również te mniej przyjemne sytuacje. A co jeśli się zgubisz albo napotkasz jakiś problem? Kiedy obok nie ma nikogo, kto mógłby Cie wesprzeć, musisz radzić sobie samodzielnie. Jeśli właśnie tego sie obawiasz, zapoznaj się z aplikacjami, które przygotowaliśmy. Może pomogą Ci zdobyć siłę, aby wyruszyć w świat i przeżyć wspaniałą przygodę.

Stara kanapa. Nowi przyjaciele.

samotne podróże to świetna okazja, by spotkać nowych ludzi. Hotele są wygodne, ale raczej nie poznasz tu miejscowych – znajdziesz ich w serwisie Couchsurfing. Jeśli oczekujesz od podróżowania czegoś więcej , niż typowy turysta, uruchom tę aplikację i zamieszkaj u jednego z lokalsów.

Dzięki niej możesz skontaktować się z użytkownikami oferującymi nocleg we własnym domu – wolny pokój, kanapę lub miejsce na podłodze – całkowicie bezpłatnie. Ty też możesz przenocować podróżników, którzy odwiedzą Twoje okolice.

Zrzuty ekranu aplikacji Couchsurfing
Zrzuty ekranu aplikacji Couchsurfing

W aplikacji znajdziesz również informacje na temat lokalnych spotkań dla couchsurferów, na których poznasz nowych ludzi, podzielisz się swoimi opowieściami lub spotkasz nowego partnera w podróży. To naprawdę świetny sposób na zwiedzanie świata – kanapa po kanapie.

Pobierz aplikację Couchsurfing ze sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Poznaj lokalsów podczas samotnej podróży

Podczas podróży masz okazję poznać bliżej kulturę i zwyczaje kraju, który odwiedzasz. jednak największą barierą jest język. Słownik wcale nie pomaga – jak tu rozmawiać, kiedy ciągle musisz do niego zaglądać i szukać odpowiedniego słowa? Przydałby się osobisty tłumacz, prawda?

Na szczęście masz do dyspozycji iTranslate Converse. To aplikacja, która zamieni Twój telefon w osobistego tłumacza, interpretując rozmowę w dwóch językach. Wystarczy skierować telefon w stronę osoby, która właśnie mówi. Od teraz język nie będzie już dla Ciebie przeszkodą w poznawaniu lokalnych kultur.

iTranslate Converse zaciera bariery językowe. Od teraz bez problemu możesz porozmawiać z każdym, kogo spotkasz na swojej drodze.

Pobierz appkę na swojego smartfona:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Zdjęcia jak z pocztówki z appką Frismo

Trzeba się sporo natrudzić, żeby ze swojej podróży w pojedynkę przywieźć zdjęcia, na których jesteśmy. Za każdym razem musimy prosić przypadkowych przechodniów o pomoc. Ale nie wystarczy, że ktoś chwyci do ręki aparat – trzeba jeszcze ustawić odpowiedni kadr. „Spróbuj odrobinę więcej nieba”. „Złapałeś ten budynek z tyłu?” „Spróbuj zmieścić mnie całą w kadrze”. Znasz to skądś?

Zrzuty ekranu z aplikacji Frismo
Zrzuty ekranu z aplikacji Frismo

Z appką Frismo każdy może fotografować jak profesjonalista. Przeciągnij ikonę sylwetki na wybrane miejsce w danym kadrze i ją zablokuj. Następnie podaj telefon dowolnej osobie – nie musisz niczego tłumaczyć, Frismo zrobi to za Ciebie. Napotkany pieszy musi tylko zmieścić Twoją postać w zaznaczonym miejscu, nacisnąć przycisk migawki i zrobić zdjęcie. Gotowe!

Pobierz Frismo – Composition Camera na swojego smartfona i ciesz się udanymi kadrami na zdjęciach.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Szukasz toalety w podróży? Z appka Flush zrobisz „to” szybciej

Czego nie możesz nigdzie ze sobą zabrać, a wszędzie może być potrzebne? Toalety! Natura wzywa zazwyczaj wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Często musimy odłożyć wszystko na bok, znaleźć toaletę (i kogoś, kto przytrzyma nasze bagaże) – a ciśnienie rośnie…

Poco się męczyć, skoro masz Flush? Baza aplikacji obejmuje ponad 190 tysięcy publicznych toalet na całym świecie. Z niej dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy tron. W aplikacji znajdziesz też toalety płatne i zamykane na klucz – bo w kryzysowej sytuacji zrobisz wszystko, by sobie ulżyć.

Przeczytaj również: Co zrobić, gdy telefon wpadnie do toalety?

Zrzuty ekranu z aplikacji Flush (mapy toalet na świecie)
Zrzuty ekranu z aplikacji Flush (mapy toalet na świecie)

Pobierz aplikację mobilną Flush – Toilet Finder & Map, aby łatwo i szybko znaleźć miejsce na mapie, „gdzie król chodzi piechotą”!

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Podsumowanie

Mając te przydatne aplikacje pod ręką, możesz śmiało wyruszyć w świat i przeżyć wspaniałą podróż. Appki na pewno przydadzą się nie tylko samotnym turystom, ale i całym rodzinom – także podczas zbliżającej się majówki! Teraz już nic nie powstrzyma Cię przed otwarciem drzwi (i siebie) na nowe wspaniałe doświadczenia!

Zobacz także:

TOP 15 darmowych aplikacji turystycznych

źródło: App Store Polska