7 gier mobilnych z niespodzianką (easter eggami)

Jeśli nudzi Cię poszukiwanie prezentów wielkanocnych, może czas rozejrzeć się za easter eggami, czyli niespodziankami ukrytymi w grach?

7 gier mobilnych z ukrytymi easter eggami

W 1980 r. programista Warren Robinett wywołał powszechne zdumienie, umieszczając ukrytą wiadomość w Adventure – klasycznej grze na Atari 2600. Od tamtej pory powstały niezliczone easter eggi – ukryte w grze obrazki lub funkcje , które nieustannie zachwycają fanów.

Niektóre z nich to tylko niewinne żarty, a inne otwierają w grach zupełnie nowe możliwości. Znajdziesz je również w grach mobilnych na urządzenia z systemam iOS lub Android – musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Poniżej znajdziesz zestawie siedmiu (płatnych i bezpłatnych) gier mobilnych, w których twórcy ukryli easter eggi – w nawiasie podałem rodzaj ukrytej niespodzianki (easter egga) w grze mobilnej  i opis jak do niej dotrzeć ???.

Przeczytaj także: Co poleca mistrz niezależnych, mobilnych gier karcianych?

The Sims FreePlay (easter egg: nudność Simsów)

Wielbiciele serii The Sims od lat zajmują się utrudnianiem życia swoim wirtualnych podopiecznym. The Sims FreePlay nadaje temu całkowicie nowy wymiar: teraz możesz przyprawić swoje postacie o mdłości – wystarczy, że potrząśniesz urządzeniem.

The Sims FreePlay (easter egg)

Przy mocnych wstrząsach Simsowie mogą nawet zaprezentować, co jedli na śniadanie!

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Crossy Road (easter egg: graj jako hipsterski wieloryb)

Masz już dziesiątki postaci w Crossy Road?Niewykluczone, że umknęło Ci pewne morskie stworzenie w zjawiskowych okularach. To wyjątkowy bohater inspirowany nazwą studia odpowiedzialnego za powstanie gry: Hipster Whale, czyli hipsterski wieloryb!

Crossy Road (easter egg)

Niełatwo jest go schwytać. Przyglądaj się pokonywanym w Crossy Road rzekom, a jeśli Ci sie poszczęści, zobaczysz go płynącgo obok kłody. Wskocz mu na grzbiet, zeskocz i zakończ rundę, aby następną móc rozegrać hipsterskim wielorybem.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Game of Thrones: Conquest™ (easter egg: Hodor!)

Lojalny przyjaciel Brana Starka, Hodor, to ulubieniec fanów Gry o tron, a w Conquest jest on również świetnym easter eggiem.

Co roku w prima aprilis można uruchomić tryb Hodora. Wejdź w „game Options” („Opcje gry”) i stuknij w „Settings” („Ustawienia”), a natkniesz się na przycisk „Hodor”. Wybierz go, aby uruchomić grę ponownie w trybie Hodora. Jak pewnie się domyślasz, zmienia on cały tekst dostępny w grze na słowo „Hodor”! (Nie bój się – po kolejnym uruchomieniu gra zadziała już normalnie).

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Star Wars™: Galaxy of Heroes (easter egg: występ zespołu Cantina)

Najsłynniejszy zespół muzyczny z pewnej odległej galaktyki pojawia się gościnnie w Star Wars: Galaxy of Heroes. Na ekranie statku stuknij w X-Winga lecącego w lewym górnym rogu, a zobaczysz, jak każdy z członków zespołu wykonuje popisową solówkę.

Star Wars: Galaxy (easter egg)

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Gone Home (easter egg: dziennik kota Mittensa)

W tej poruszającej grze przygodowej spędzasz sporo czasu, poznając sekrety ukryte w Twoim rodzinnym domu. A jeśli interesuje Cię również historia ulubieńca rodziny, kota Mittensa, koniecznie wywołaj tego zabawnego easter egga:

  1. Idź do garażu. Chwyć puszkę z kosza na odpadki, stań w drzwiach do kuchni i spójrz w górę. Zobaczysz zabawkową fioletową piłkę, która utknęła między belkami.
  2. Strąć piłkę przy pomocy puszki. Podnieś ją i zanieś do sypialni Samanthy.
  3. Zamknij za sobą drzwi. Wisi na nich niewielka obręcz do gry w koszykówkę. Wykonaj trafny rzut, a rozpocznie się odtwarzanie dziennika Mittensa.

Gone Home (easter egg)

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Day of the Tentacle Remastered (easter egg: zagraj w „Maniac Mansion”)

Jeśli chodzi o rozmiar, easter egg ze wspaniałej przygodówki Day of the tentacle Remastered nie ma sobie równych. Jako Bernard wejdź po schodach do biura Eda Edisona i skorzystaj z jego komputera, aby zagrać w Maniac Mansion – niepowtarzalną, legendarną przygodówkę z 1987 roku. Co ciekawe, gra została udostępniona w całości!

Maniac Mansion e grze Day of the Tentacle Remastered (easter egg)

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Stardew Valley (easter egg: maskotka Junimo)

Trudno wybrać zaledwie jeden easter egg z gry tak złożonej jak Stardew Valley – aż roi sięw niej od sekretów! Jednak nasz ulubiony to maskotka Junimo. Aby znaleźć ten niezwykle rzadki przedmiot, musisz potrząsnąć pewnym krzakiem w północno-zachodnim zakątku Pelican Town dokładnie w dwudziesty ósmy dzień dowolnej pory roku w samo południe. Satysfakcja gwarantowana!

Stardew Valley (easter egg)

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Może Cię także zainteresować:

Easter Egg w grze z dinozaurem z okazji 10-lecia Chrome’a

źródło: App Store Polska