Jak sprawdza się wyświetlacz Neffosa X9?

Smartfon Neffos X9 od TP-Link to średniak, który ma całkiem przyzwoity wyświetlacz FullView, z małymi ramkami po bokach i większymi krawędziami na górze i dole.

Wyświetlacz smartfona Neffos X9 od TP-Link

Neffos X9 posiada panoramiczny 5,99-calowy ekran FullView z niespełna 2-milimetrowymi bocznymi ramkami oraz większymi 7,8-milimetrowymi krawędziami na górze i na dole. Dla niektórych może to być mankament, a dla miłośników oglądania wideo zaleta – bowiem przestrzeń przyda się do przytrzymania urządzenia podczas oglądania filmów na Netfliksie lub YouTubie.

W poliwęglanowej obudowie typu unibody umieszczono lekko zaokrąglony ekran, który został  pokryty szkłem Gorilla Glass 2,5D stanowi aż 86,4% powierzchni ekranowej. Określany przez producenta mianem FullView wyświetlacz HD+ posiada dodatkowo powłokę ochronną  AF. Wyświetlacz ma proporcje 18:9 przy 1440 x 720 pikseli, które są nie są wyjątkowo wysokie, ale do codziennego korzystania są jak najbardziej wystarczające i nie obciążające bardzo naszego wzroku – szkoda jednak, że producent nie pokusił się o jakość Full HD, bowiem daje się zauważyć dysproporcję między mniejszą rozdzielczością a większa przekątną ekranu.

Niemniej matryca IPS TFT LCD dzięki dużym kątom widzenia, nasyceniem i odwzorowaniem barw doskonale sprawdza się podczas oglądania filmów na smartfonie, dobrych zdjęć zrobionych podwójnym aparatem 13 Mpx +5 Mpx , czy grania w gry mobilne.

Nasycenie kolorów na wyświetlaczu jest trochę podrasowane, co na pewno spodoba się większości osób, jest to jedna taki poziom, że nie powinno też przeszkadzać bardziej wyczulonym użytkownikom. W pełnym nasłonecznieniu przy ok. 400 nitów i antyrefleksyjnej powłoce może być ciężkie, ale to wada większości tanich smartfonów – jednak w cieniu nie powinno być juz najmniejszego problemu z dostrzeżeniem szczegółów.

Tryb ochrony wzroku

Niezależnie od tego czy korzystasz z Neffosa X9 w dzień czy czytasz na nim książkę lub oglądasz film w nocy, tryb nocny automatycznie dostosuje jasność ekranu do warunków zewnętrznych. W słabo oświetlonych pomieszczeniach, jasność ekranu nie przekroczy 2 nitów. Gdy włączymy tryb ochrony wzroku, emisja światła niebieskiego zmniejszy się aż o 89%. Aby chronić wzrok przez cały dzień, wystarczy ustawić automatyczne uruchomianie tego trybu.

Neffos X9 - tryb nocny

Specyfikacja techniczna wyświetlacza smartfona Neffos X9:

  • 5,99 cali, HD+ (1440 x 720)
  • 269 PPI
  • IPS

Wymiary urządzenia:

  • wysokość: 159,47mm
  • szerokość: 76,31mm
  • grubość: 7,85mm
  • waga: 168g