Play uruchomiło oficjalnie usługę telewizyjną Play Now TV

Wystartowała Telewizja Play Now, która ma być zupełnie innym podejściem do oglądania – nie tylko telewizji! Sprawdź najważniejsze szczegóły na temat usługi.

Play NOW TV

Usługa Play NOW pojawiła się w ofercie operatora w 2016 roku i początkowo była usługą telewizji internetowej – czyli umożliwiała dostęp do oglądania kanałów telewizyjnych za pośrednictwem przeglądarki na komputerze i urządzeń mobilnych.

W zeszłym tygodniu operator komórkowy Play zapowiedział nowe otwarcie swojej usługi Telewizja Play NOW. Jak czytamy w prezentacji, twórcy tej usługi chcieli stworzyć miejsce, w którym można byłoby swobodnie i wygodnie wybierać ulubione treści : kanały telewizyjne, filmy, seriale i programy na żądanie VOD.

Oznacza to, że usługa nie wymaga długich zobowiązań ani dodatkowych urządzeń, które trze byłoby podpiąć do telewizora.

Dla kogo przeznaczona jest usługa Play NOW TV?

Dla osób oglądających telewizje przez internet, na urządzeniach mobilnych – w końcu dla tych, którzy chcą elastycznie zarządzać swoją ofertą telewizyjną (włączanie i wyłączanie pakietów i ofert)

Najważniejsze cechy usługi Play NOW TV:

  • Oglądasz na czym chcesz – oglądasz na smartfonie, tablecie, komputerze oraz dzięki chromecast – na swoim telewizorze.
  • Oglądasz do woli! Bo w sieci Play nie zużywasz swoich pakietów danych i nie płacisz dodatkowo za transfer.
  • Nawet tydzień po emisji! Jeżeli spóźnisz się na swój serial, odtworzysz go od początku, nawet do tygodnia po emisji.
  • Biblioteka filmów – zawsze znajdziesz coś ciekawego dla siebie i dla swoich dzieci w naszej bibliotece filmów, seriali, programów i bajek.
  • Nagrywasz programy – przechowamy je dla Ciebie w „chmurze” przez 180 dni i będziesz mógł je obejrzeć na dowolnym urządzeniu.
  • Pakiet podstawowy w cenie abonamentu.

Ile kosztuje usługa Play NOW TV?

Play NOW TV można testować przez 30 dni za darmo i bez zobowiązań. Po podpisaniu umowy można z niej korzystać bez opłat przez 3 miesiące.

Cennik Play NOW TV (kwiecień 2019)
Cennik Play NOW TV (kwiecień 2019)

I tutaj pojawia się kolejny nonsens, bo usługa przedstawiana była jako ta „bez zobowiązań” a tu przy umowie na 2 lata za dekodera TV Box należy zapłacić 35 zł miesięcznie – klienci korzystający już z Play Now muszą dopłacić tylko 20 zł miesięcznie.

Oglądalność usług TV (badanie 1Q 2019 Nielsen)

Podsumowanie

Choć usługa nie posiada żadnych rewolucyjnych funkcji i większość dostępnych jest u innych operatorów kablowych i komórkowych., to jest to kolejna alternatywna oferta, którą warto rozważyć przy wyborze ofert telewizyjnych – szczególnie jeśli jesteś mobilny i oglądasz telewizję na smartfonie lub tablecie.

Szczerze przyznam, że po przyjrzeniu się szczegółom, elastyczność, brak zobowiązań i prostota tej oferty nie do końca mnie przekonała.

Więcej o usłudze i pakietach przeczytasz na oficjalnej stronie operatora oraz na stronie Play NOW TV.