Apple dołoży się do odbudowy katedry Notre Dame

Prezes firmy Apple Tim Cook poinformował na Twitterze, że gigant przekaże pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu, po tym jak uległa zniszczeniu po wczorajszym pożarze.

Katedra Notre Dame (Ubisoft)
Katedra Notre Dame (Ubisoft)

Katedra Notre Dame w Paryżu uległa wielkiemu zniszczeniu podczas wczorajszego pożaru. Apple zadeklarowało, że przekaże środki na odbudowę, aby pomóc przywrócić cenne dziedzictwo Notre Dame dla przyszłych pokoleń.

W sumie,  firmy takie jak LVMH, która jest właścicielem luksusowych marek modowych Louis Vuitton, Christian Dior i Givenchy, Total – francuski gigant energetyczny oraz miliarder i właściciel luksusowej firmy Kering Francois Henri-Pinault, przeznaczyły 450 milionów dolarów na rzecz odbudowy katedry.

Strażacy uratowali kultową katedrę przed całkowitym zniszczeniem po wybuchu pożaru w poniedziałek wieczorem, ale pożarem bardzo mocno zniszczył 856-letni budynek, niszcząc większość jego dachu i głównej iglicy. Po ośmiu godzinach strażacy byli w stanie kontrolować, a następnie ugasić płomienie, oszczędzając dwie prostokątne wieże, które otaczają główne wejście do kościoła, i relikwie, w tym Koronę Cierniową, o której mówi się, że była noszona przez Jezusa Chrystusa przed ukrzyżowaniem.

Trwają międzynarodowe wysiłki na rzecz pozyskiwania funduszy na odbudowę.