Apple dołoży się do odbudowy katedry Notre Dame

Prezes firmy Apple Tim Cook poinformował na Twitterze, że gigant przekaże pieniądze na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu, po tym jak uległa zniszczeniu po wczorajszym pożarze.

Katedra Notre Dame (Ubisoft)

Katedra Notre Dame (Ubisoft)

Katedra Notre Dame w Paryżu uległa wielkiemu zniszczeniu podczas wczorajszego pożaru. Apple zadeklarowało, że przekaże środki na odbudowę, aby pomóc przywrócić cenne dziedzictwo Notre Dame dla przyszłych pokoleń.

W sumie,  firmy takie jak LVMH, która jest właścicielem luksusowych marek modowych Louis Vuitton, Christian Dior i Givenchy, Total – francuski gigant energetyczny oraz miliarder i właściciel luksusowej firmy Kering Francois Henri-Pinault, przeznaczyły 450 milionów dolarów na rzecz odbudowy katedry.

Strażacy uratowali kultową katedrę przed całkowitym zniszczeniem po wybuchu pożaru w poniedziałek wieczorem, ale pożarem bardzo mocno zniszczył 856-letni budynek, niszcząc większość jego dachu i głównej iglicy. Po ośmiu godzinach strażacy byli w stanie kontrolować, a następnie ugasić płomienie, oszczędzając dwie prostokątne wieże, które otaczają główne wejście do kościoła, i relikwie, w tym Koronę Cierniową, o której mówi się, że była noszona przez Jezusa Chrystusa przed ukrzyżowaniem.


Trwają międzynarodowe wysiłki na rzecz pozyskiwania funduszy na odbudowę.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj