Odważna wizja iPhone’a XII bez przycisków i wycięć

Zobacz fanowską propozycję wyglądu iPhone XII z ekranem zakrzywionym wokół wszystkich czterech krawędzi i bez jakichkolwiek wycięć i przycisków.

iPhone XII - koncepcja od Kevina Noki

Jednym ze sposobów powiększenia ekranu iPhone’a bez zwiększania samego rozmiaru urządzenia jest owinięcie go wokół wszystkich czterech krawędzi. Wideo z koncepcją iPhone’a XII stworzone przez Kevina Noki dla ConceptsiPhone, jest odważną wizją wyglądu smartfona, który mógłby zadebiutować w 2020? czy 2021 roku?

iPhone XII w takiej wizji pozbawiony jest też jakichkolwiek fizycznych przycisków oraz wycięć (tzw. notcha) na kamerę. W opisie filmu czytamy: Zapomnij o iPhonie 11 i spójrz na to przyszłe urządzenie iPhone XII z roku 2020 bez przycisków, z bezprzewodowym ładowaniem i ukrytą kamerą.

W projekcie przywołano po raz kolejny zakrzywiony wyświetlacz z ikonami na krawędziach, które przypominają widżety i rozwijają się po dotknięciu, aby pokazać powiadomienia lub kontrolki. Głośność i przyciski boczne byłyby oczywiście wirtualne. Noki chciałby, aby pod ekranem znajdował się przedni aparat iPhone’a. Ten projekt nie wspomina o funkcji Face ID.

Przeczytaj także: Taki koncept iPhone’a 12 to mi się podoba!

Ta wizja obejmuje technologię „Photomove”, która łączy zdjęcia z obrazami na żywo, aby tworzyć zdjęcia, w których obiekty na pierwszym planie są nieruchome, ale tło się porusza.

Ten wymarzony iPhone XII oferowałby bezprzewodowe ładowanie z dużej odległości – do 20 metrów. To jest coś, nad czym Apple pracuje od co najmniej 2012 roku, ale technologia do tej pory nie jest jeszcze gotowa.

Chciałbyś korzystać z takiego iPhone’a?