Joanna Kulig zagra w serialu „The Eddy” od Netflixa

Gwiazda filmu „Zimna wojna” Joanna Kulig zagra główną rolę kobiecą z Andre Hollandem w wyreżyserowanym przez zdobywcę Oscara Damiena Chazelle’a serialu Netflixa pt. „The Eddy”.

Joanna Kulig zagra w serialu „The Eddy” od Netfliksa
Joanna Kulig zagra w serialu „The Eddy” od Netfliksa

„The Eddy” to dramat muzyczny osadzony we współczesnym wielokulturowym Paryżu, skupiający się wokół klubu, jego właściciela (w tej roli Andre Holland), zespołu house i chaotycznego miasta, które je otacza. Seria będzie składać się z ośmiu odcinków i zostanie nakręcona we Francji, a jej dialogi będą dostępne w języku francuskim, angielskim i arabskim. Serial będzie dostępny wyłącznie na platformie Netflix.

Kulig gra w serialu Maję, która śpiewa jak ptak, ale ma problem z piciem. Kiedy śpiewa, jest w absolutnym centrum uwagi, ale poza tym dryfuje na rozdrożu, gdzie każdy kierunek wygląda jak ślepy zaułek. Nawiązuje relacje z Elliotem (Holland) i jego zespołem.

Elliot Udo grany przez Hollanda był znanym pianistą jazzowym w Nowym Jorku, ale teraz mieszka w Paryżu i jest współwłaścicielem upadającego klubu jazzowego. Kiedy nagle pojawia się jego piętnastoletnia córka, musi stawić czoła swoim słabościom i dorosnąć.

Przeczytaj także: „Ruchome piaski” od 5 kwietnia w serwisie Netflix

Chazelle wyprodukuje i wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki we współpracy z pięciokrotnie nagrodzonym nagrodą BAFTA oraz nagrodzonym nagrodą Tony’ego i Oliviera scenarzystą Jackiem Thorne’em (National Treasure, This is England, Wonder). Producentem wykonawczym jest także sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy Glen Ballard, który napisał piosenki zespołu, oraz nagrodzony Emmy producent Alan Poul (Six Feet Under, The Newsroom, Tales of the City). Holland będzie współproducentem serialu. Jimmy Desmarais i Olivier Bibas z Atlantique Productions wyprodukują serial we Francji.

Joanna Kulig niedawno zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej europejskiej aktorki za główną rolę w nominowanym do Oscara filmie Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Obecnie można ją zobaczyć w serialu Amazona pt. Hanna.

źródło: Netflix