Jak wyłączyć powiadomienia „push” ze stron WWW w przeglądarkach?

Istnieje prosty i szybki sposób, który pozwala na wyłączenie wszystkich powiadomień ze stron internetowych w przeglądarkach Chrome, Firefox i Safari – oto, jak to zrobić!

Jak wyłączyć zapytania o możliwość wysyłania powiadomień push przez strony internetowe w przeglądarkach.

Przeglądając strony internetowe, na pewno nie raz wyskoczyło Ci okienko z pytaniem o to, czy chcesz otrzymywać powiadomienia (notyfikacje zwane także jako „Alerty Push”) w przeglądarce internetowej z jakiejś strony internetowej. Google Chrome, Mozilla Firefox czy Safari stale pytają użytkowników: czy chcesz otrzymywać powiadomienia z tej witryny?

Dla wielu ludzi odpowiedź brzmi: „nie”. Zamiast informować przeglądarkę przy każdym odwiedzeniu nowej strony, że nie chcesz otrzymywać powiadomień push, możesz w prosty sposób wyłączyć te funkcję i domyślnie zablokować tego rodzaju pytania.

Technologia Web Push pozwala stronom na wysyłanie użytkownikom wiadomości i aktualizacji zawartości strony. Kiedy przeglądarka jest uruchomiona, strony którym udzielono na to pozwolenia mogą przesyłać powiadomienia do przeglądarki i wyświetlać je na ekranie. Użytkownicy mogą łatwo zezwolić na wyświetlanie powiadomień lub je wyłączyć – a także kontrolować sposób ich wyświetlania.

Każda popularna przeglądarka internetowa umożliwia wyświetlanie powiadomień push ze stron internetowych i każda umożliwia włączenie blokowania nowych prósb o możliwości wyświetlania powiadomień.

Instrukcja: blokowanie nowych próśb stron WWW o możliwość wyświetlania powiadomień push:

Poniżej znajdziesz instrukcję dla trzech popularnych przeglądarek internetowych (Chrome, Firefox i Safari) pozwalająca na wyłączenie wyskakujących okien z prośba o wysyłanie notyfikacji.

Jak wyłączyć zapytania o wysyłanie powiadomień w Chromie?

 1. Otwórz Ustawienia przeglądarki Chrome, klikając przycisk menu szaszłykowego (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu.
 2. Przejdź do samego dołu i kliknij opcję Zaawansowane, aby rozwinąć menu opcji ustawień zaawansowanych.
 3. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz opcję Ustawienia treści.
 4. Kliknij sekcję Powiadomienia.
 5. Odznacz opcję Pytaj przed wysłaniem (zalecane), która jest domyślnie włączona, tak aby pojawił się napis Zalokowany.
Blokowanie „pushy” w Chromie
Blokowanie „pushy” w Chromie

Jak wyłączyć zapytania o wysyłanie powiadomień w Firefoksie?

 1. Otwórz Preferencje przeglądarki Firefox w menu hamburgerowym (trzy poziome kreski) w prawym górnym rogu okna przeglądarki.
 2. Wybierz sekcję Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. W sekcji Uprawnienia wybierz przycisk Ustawienia przy opcji Powiadomienia.
 4. Na dole okna zaznacz checkbox Blokowanie nowych próśb o możliwość wyświetlania powiadomień. Umożliwi to zablokowanie witrynom wysyłanie zapytań o wysyłanie powiadomień typu Web Push.
 5. Wybierz przycisk Zachowaj.
Blokowanie „pushy” w Firefoksie
Blokowanie „pushy” w Firefoksie

Jak wyłączyć zapytania o wysyłanie powiadomień w Safari?

 1. Na komputerze Mac wybierz SafariPreferencje.
 2. Wybierz opcję Witryny.
 3. Odznacz checkbox na dole: Pozwalaj witrynom na pytanie o pozwolenie wysyłania powiadomień „push”.
Blokowanie „pushy” w Safari
Blokowanie „pushy” w Safari

Od tej pory nie będziesz otrzymywać zapytań o powiadomieniach z witryn internetowych w przeglądarkach internetowych: Chrome, Firefox lub Safari.