Thriller romantyczny „Przystań” o miłości, zdradzie i zbrodni

Na HBO GO pojawił się nowy serial twórców „Domu z papieru” pod tytułem „Przystań”, a w nim Álvaro Morte, czyli słynny El Profesor w całkiem innym wcieleniu!

Przystań (tytuł oryg. El embarcadero)

Hiszpański serial Przystań (tytuł oryg. El embarcadero ang. The Pier) opowiada o zagadkowej śmierci mężczyzny, którego żona odkrywa, że prowadził on podwójne życie u boku innej kobiety. Alexandra (Verónica Sánchez) jest odnoszącą sukcesy architektką, która pewnego dnia musi zmierzyć się z najgorszym koszmarem. Kobieta odbiera telefon od lokalnego policjanta – Conrado (Roberto Enríquez), który prosi ją o zidentyfikowanie ciała.

Jej męża Oscara (Álvaro Morte) znaleziono na molo w parku Albufera nieopodal Walencji. Kobieta zastanawia się jak jej ukochany mógł popełnić samobójstwo, skoro kilka godzin wcześniej snuli razem plany dotyczące przyszłości. Co gorsza Alexandra z czasem odkrywa, że Oscar wiódł podwójne życie z kobietą o imieniu Veronica (Irene Arcos). Kim ona jest? Kim był mężczyzna, którego kochała przez 15 lat? Co się dokładnie stało tamtej fatalnej nocy na molo?

Alex postanawia przybrać fałszywą tożsamość i wprowadza się do Veronici. Z pomocą Conrado powoli odkrywa sekrety swojego nieżyjącego już męża…

Przeczytaj także: 10 najlepszych seriali sci-fi w serwisie Netflix i innych (marzec 2019)

Jest to serial sensacyjny, określany mianem thrillera romantycznego, mówiący o kłamstwie, miłości i zbrodni. Pełna tajemnic produkcja została wyreżyserowana przez Jesúsa Colmenara („Paco i jego ludzie”), Alexa Rodrigo („Dom z papieru”) oraz Jorge’a Dorado („Ana”). Odtwórcami głównych ról są Verónica Sánchez („Grubasy”), Irene Arcos („Szkoła dla elity”), Álvaro Morte („Planeta 25”), Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”) oraz Marta Milans („Apokalista”).

Serial z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom romansów, i zawiłych historii miłosnych ze zdradą w tle. Nie jest to niestety serial sensacyjny, w którym należy spodziewać się dynamicznej akcji rodem ze skandynawskich kryminałów – ale jest sporo momentów, które mogą być zaskoczeniem. W mojej ogólnej ocenie z 6,9/10 punktów, serial jest mimo wszystko warty uwagi!

Oglądaj na HBO GO:

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO Polska