Smartfon Motoroli jako pierwszy łączy się z siecią 5G

W środę 3 kwietnia 2019 r. moto z3 wyposażona w 5G moto mod™ jako pierwszy dostępny smartfon połączyła się z siecią 5G, gdy operator Verizon uruchomił swoje usługi 5G Ultra Wideband.

moto z3 moto mod 5G (Verizon, Motorola)

W 46 lat po tym, jak Motorola DynaTAC 8000X nawiązała pierwsze na świecie połączenie komórkowe, klienci mogą korzystać z dostępu do pierwszej komercyjnej sieci 5G przy użyciu urządzeń moto z3 i 5G moto mod™.

Podobnie jak Motorola DynaTAC 8000X zrewolucjonizowała komunikację mobilną w 1973 roku, 5G zmieni technologię mobilną jaką znamy dzisiaj. Nowa sieć zapewni niższe opóźnienia, większą przepustowość i szybkość do 10 razy większą niż istniejące technologie bezprzewodowe, sieci 5G wzmocnią łączność mobilną i radykalnie poprawią korzystanie z internetu na smartfonach.

Przeczytaj także: Które firmy prowadzą w rozwoju sieci 5G?

Motorola zapisuje kolejną kartę historii – jako pierwsza łączy z siecią 5G

Użytkownicy mogą podłączyć swoje moto zdo sieci Verizon 5G i cieszyć się szybszym i płynniejszym działaniem internetu na smartfonie (póki co, tylko w określonych miejscach). Oparty na modemie Qualcomm® Snapdragon™ X50 5G i wyposażony w moduły antenowe QTM052 mmWave, 5G moto mod™ wykorzystuje platformę moto mod do połączenia użytkowników moto z3  z siecią 5G bez konieczności zakupu nowego smartfona.

Nieprzerwane przesyłanie strumieniowe na żywo w rozdzielczości 4K, rozmowy wideo, wrażenia bez opóźnień w grach i VR oraz najszybsze prędkości pobierania to dopiero początek tego, co można zrobić dzięki  sieci 5G moto mod w sieci Verizon 5G Ultra Wideband.

DynaTAC 8000X i moto z3 5G moto mod™
DynaTAC 8000X i moto z3 5G moto mod™

Więcej o 5G moto mod™ znajdziesz na stronie: verizonwireless.com/5g/phones.

Może Cię zainteresować także:

5G zacznie być popularne na świecie dopiero w 2021 roku

źródło: Motorola Blog – Motorola makes history again as the first to connect to 5G