Rower Cyclotron z włókna węglowego hitem Kickstartera

Rower Cyclotron z włókna węglowego i z kołami bez szprych wygląda jakby trafił prosto z filmu „Tron”, a pochodzi z Kickstartera!

Cyclotron Bike

Nawet trzy dekady od premiery filmu „Tron”, jego wpływ na futurystyczny design nie jest wcale przestarzały. Rower Cyclotron czerpie pełnymi garściami zarówno z wyglądu, jak i z nazwy filmu science-fiction z 1981 roku, a projekt jest oparty na świecących kołach bez szprych.

Podstawowy rower Cyclotron posiada 12 biegów, ale najlepszy model oferuje o wiele więcej, nawet podczas postoju. Ci, którzy chcą po prostu cieszyć się jazdą, mogą wybrać ten pierwszy. Układ napędowy Cyclotronu ukryty jest w zamkniętej część ramy. Solidne opony polimerowe nie wymagają powietrza i mają wystarczać na ponad 6000 mil (9600 km), ale jestem ciekawy jak radzi sobie z małymi przeszkodami, takimi jak krawężniki.

Rama zachwycają swoim wyglądem, ponieważ jest wykonana z kompozytu z włókna węglowego „klasy kosmicznej”. Zachowuje czyste linie i poprawia aerodynamikę całego okablowania, biegów, hamulców, a nawet akumulatora. Rezultatem jest wysokiej klasy tradycyjny rower z 26 lbs dla modelu z elektroniczną skrzynią biegów.

Przeczytaj także: Lucnt SRL1 to inteligentna lampa rowerowa dla smartrowerzystów

Oczywiście rower zintegrowany jest z aplikacją mobilną na smartfony. Czujniki z włączoną opcją Bluetooth LE  wysyłają dane w czasie rzeczywistym do aplikacji, która będzie również zawierała programy treningowe i nawigację.

Cyclotron rozwijany jest od 2012 roku i od dawna przyćmiewa swój cel finansowania na Kickstarterze. Istnieje wiele powodów do podekscytowania, w tym cena. Pierwsi wspierający projekt na portalu crowdfundingowym zarezerwowali swoje modele rowerów za około 1000 dolarów.

Ile będzie kosztował finalnie i jak będzie sobie radził w praktyce ten futurystyczny rower? Dowiemy się po wakacjach tego roku.

Rower Cyclotron (model czarny)
Rower Cyclotron (model czarny)

źródło: Digital Trends via Cyclotron