Asystent Google pomoże kupić bilet na autobus i zamówić jedzenie

Od jutra korzystając z Asystenta Google, będziecie mogli dokonać zakupów online – zobacz nowości przygotowane w polskim Asystencie Google.

Asystent Google mówi już po polsku

Asystent Google zadebiutował w Polsce na początku tego roku. Wraz z premierą Google uruchomiło też platformę Actions on Google, która znacznie rozszerza jego możliwości, pozwalając na odbycie rozmów i uzyskanie pomocy od firm trzecich i naszych partnerów.

Od jutra korzystając z Asystenta Google, będziecie mogli dokonać zakupów online. Właśnie dołączyli do nas dwaj partnerzy: FlixBus i Pyszne.pl, których akcje umożliwiają przeprowadzenie pełnej transakcji, wyłącznie przy użyciu głosu.

Wystarczy że powiecie OK Google, zapytaj FlixBus o połączenie z Warszawy do Krakowa lub OK Google, porozmawiaj z Pyszne, by móc kupić bilet autobusowy czy zamówić jedzenie z dowozem, bez opuszczania Asystenta ani na moment. Niebawem pojawią się też akcje transakcyjne od kolejnych partnerów.

Od chwili uruchomienia Asystenta, na platformie Actions on Google, wciąż przybywa pomocnych akcji od firm trzecich. Poniżej kilka najciekawszych:

  • 180 słów – zagracie z Asystentem w słówka,
  • Onet – posłuchacie najważniejszych wiadomości od Onet.pl,
  • Niedziela Handlowa – dowiecie się, czy nadchodząca niedziela jest handlowa,
  • TOK FM – posłuchacie najnowszych informacji radia TOK FM,
  • Kanarek – sprawdzicie poziom smogu,
  • Play – uzyskacie odpowiedzi na pytania, dotyczące oferty i usług sieci Play,
  • eSky – znajdziecie najlepsze oferty połączeń lotniczych.
Screen - komendy Asystenta Google
Screen – komendy Asystenta Google

Na tej stronie znajdziecie więcej akcji dostępnych w polskiej wersji Asystenta Google.

Korzystanie z Asystenta Google jest bardzo łatwe – na telefonie z Androidem wystarczy, że dłużej przytrzymacie przycisk „home” lub powiecie „OK Google” i już możecie zaczynać rozmowę. Na urządzeniu z iOS musicie najpierw pobrać aplikację Google Assistant z App Store, a następnie, po jej uruchomieniu, również użyć frazy „OK Google”.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa