Gmail świętuje 15-lecie i otrzymuje nową funkcję

Usługa poczty internetowej Gmail świętuje 15 lat, a przy okazji Google dodaje funkcję zaplanowania wysyłki wiadomości e-mail i Smart Compose na urządzeniach mobilnych.

Gmail ma 15 lat

Niestety, Google nadal nie zwiększa wielkości przestrzeni dyskowej na bezpłatne przechowywanie e-maili.

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło, że Gmail będzie obsługiwał tak zwane „dynamiczne” e-maile, znane również jako Gmail AMP. Wraz z najnowsza aktualizacją Google dodało funkcję pozwalająca określić dokładny czas i datę, kiedy e-mail ma dotrzeć do skrzynki odbiorczej odbiorcy. Dodano także wsparcie dla „Smart Compose” w aplikacjach mobilnych – funkcję z sugestiami treści w czasie rzeczywistym.

Gmail umożliwi zaplanowanie wysłania wiadomości e-mail w dowolnym momencie. Aby zaplanować wiadomość e-mail w Gmailu, musisz nacisnąć przycisk „Wyślij”, który jest teraz rozwijanym menu. Stamtąd musisz po prostu wybrać czas wysyłki.

Przeczytaj także: Obrazkowy przewodnik po funkcjach Gmaila

Smart Compose, który został uruchomiony w maju 2018 roku jest również rozszerzany na aplikację Gmail, ale na razie tylko w wersji na Androida. Smart Compose aktywnie próbuje zasugerować lub autouzupełnić frazy w trakcie pisania wiadomości e-maila, w oparciu o to, co Gmail wie o Twojej poprzedniej korespondencji. W tej wersji, może automatycznie sugerować „Hej” jako zwrot grzecznościowy, jeśli tak zwykle piszesz, i sugerować również tematykę. Smart Compose dodaje także obsługę czterech nowych języków: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i portugalskiego.

Zaplanowana wysyłka e-mailii w Gmailu:

Zaplanowana wysyłka (Gmail)
Zaplanowana wysyłka (Gmail)

Tak wyglądał Gmail w 2004 roku:

Tak wyglądał Gmail w 2004 roku
Tak wyglądał Gmail w 2004 roku

źródło: Google Blog – Hitting send on the next 15 years of Gmail