Seria dokumentalna „Czemu nas nienawidzą” w Planete+

Sześcioodcinkowy cykl dokumentalny, prezentujący zmieniające się spojrzenie na rasizm, dyskryminację kobiet, ubogich, homoseksualistów oraz mniejszości: arabskiej i żydowskiej we Francji.

Czemu nas nienawidzą? Planete+ (serial dokumentalny)

Już dzisiaj o 20:30 i 22:30 kolejne odcinki francuskiej serii dokumentalnej z 2016 roku zatytułowanej Czemu nas nienawidzą? (tytuł oryg. Why Do They Hate Us).

Twórcy dokumentu dekonstruują mechanizm działania myśli rasistowskiej i antysemickiej na podstawie zebranych materiałów archiwalnych, świadectw ekspertów i dziennikarzy, a także opinii skrajnej prawicy.

Aktorka Amelle Chahbi przygląda się mniejszości maghrebskiej w Paryżu i bada, jak funkcjonuje integracja społeczności arabskiej. Sprawdza, czy sytuacja zmieniła się od momentu, kiedy ona sama dorastała.

Przeczytaj także: TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

Twórca filmowy, Lucien Jean-Baptiste przygląda się, jak czarnoskóra część społeczeństwa reprezentowana jest przez antropologa Gillesa Boëtscha oraz Liliana Thurama, byłego mistrza Francji w piłce nożnej. Dziennikarz i producent Alexandre Amiel spotyka się z szefem antysemickiej gazety i próbuje zrozumieć odradzanie się żydowskich uprzedzeń w następstwie ataku terrorystycznego na redakcję satyrycznego tygodnika Charlie Hebdo.

Czemu nas nienawidzą? Planete+ (serial dokumentalny) LGBTQ

Zwiastun obejrzysz tutaj.

źródło: Planete+