„Ruchome piaski” od 5 kwietnia w serwisie Netflix

Skandynawski serial kryminalny pt. „Ruchome piaski” (tyt. oryg. „Störst av Allt”) scenarzystki „Mostu nad Sundem”, zadebiutuje na Netflixie 5 kwietnia 2019 r.

„Ruchome piaski” (Quicksand) Netflix, 5 kwietnia 2019

Kwiecień w serwisie Netflix będzie obfitował w bardzo gorące nowości, od spektakularnego serialu przyrodniczego „Nasza Planeta”, przez interaktywny „You vs. Wild” z Bearem Gryllsem, jest mnóstwo innych eklektycznych treści, które zapewnią Ci rozrywkę.

Serial kryminalny Ruchome piaski (tytuł oryg. Störst av Allt lub Quicksand) to szwedzki dramat w stylu scandi-noir, oparty na książce autorstwa Malin Persson-Giolito o tym samym tytule, która została opublikowana w 26 krajach (w tym w języku polskim) i została uznana za Nordic Crime Novel of the Year w 2016 roku.

Scenariusz serialu napisała Camilla Ahlgren, która przygotowała szwecko-duński thriller „Most nad Sundem” (tyt. oryg. Bron/Broen) – dlatego fani tego serialu zdecydowanie powinni zainteresować się Ruchomymi piaskami. Jest to pierwszy serial oryginalny Netflixa ze Szwecji, który został o. Za reżyserię odpowiadają Lisie Farzaneh oraz  Per-Olav Sørensen, który wcześniej wyreżyserował Nobla o oficerze norweskich sił specjalnych, który ma trudności z powrotem do domu po serii incydentów w Afganistanie.

O czym jest serial „Ruchome piaski”?

Szwedzkojęzyczny serial opowiada o  wydarzeniach po masowej strzelaninie w szkole przygotowawczej w najbogatszej dzielnicy Sztokholmu Djurshol. Osiemnastoletnia Maja Norberg jest zwykłą uczennicą liceum, która spędziła dziewięć potwornych miesięcy w więzieniu, czekając na proces, oskarżona o masowe zabójstwo, którego ofiarami byli jej chłopak i najlepsza przyjaciółka, a teraz nadszedł czas, by weszła na salę sądową i opowiedziała swoją historię.

Sukcesywnie poznajemy wydarzenia tego tragicznego dnia, szczegóły jej prywatnego związku z Sebastianem Fagermanem i jego dysfunkcyjną rodziną.

Oto oficjalny zwiastun serialu:

Obsada serialu

W serialu wystąpił Hanna Ardéhn jako Maja Norberg, studentka, która zostaje oskarżona o morderstwo po szkolnej strzelaninie. Aktorka ze Sztokholmu miała wcześniej powtarzające się role w seriach skandynawskich, takich jak 30° februari i Double Life. Trafnie obsadzony (nie tylko ze względu na nazwisko – „sand” z angielkiego to piasek) Felix Sandman występuje obok niej jako Sebastian, a William Spetz wcielił się w postać Samira Saida.

Kadr z serialu „Ruchome piaski”
Kadr z serialu

Spetz znany jest między innymi z roli w szwedzkim serialu telewizyjnym Andra Aket i Hoppas FarFar, podczas gdy Sandman to rozpoznawalny szwedzki piosenkarz, były wokalista boys bandu FO&O, który zagrał w filmie z 2013 roku pt. We Are the Best!.

Może Cię także zainteresować:

Szwedzki serial „Prawnik” to dobra pozycja dla miłośników kryminałów

Kiedy premiera serialu „Ruchome piaski”?

Tytuł będzie pojawi w serwisie Netflix od piątku 5 kwietnia 2019 roku, we wszystkich krajach, w których usługa jest dostępna:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix via iNews