Firmware 5.11.1.1 dla Kindle’a, wciąż bez języka polskiego

Amazon udostępnił aktualizację oprogramowania systemowego w wersji 5.11.1(.1) dla swoich czytników Kindle, dodając wsparcie tłumaczenia na nowe języki, ale polskiego wciąż brak.

Kindle Firmware 5.11.1 Update

Pamiętam jak niecałe 3 lata temu pisałem z supportem Amazonu i przy  okazji zapytałem o polskie tłumaczenie dla czytników Kindle. Po jakimś czasie (trochę to trwało) dostałem odpowiedź, że gigant bardzo się cieszy, że poświęciłem czas na napisanie pytania dotyczącego polskiego tłumaczenia systemu dla Kindle’a. Dalej mogłem przeczytać, że opinie klientów, takie jak moje, pomagają ulepszać usługi i produkty, które dostarcza Amazon, a moje zapytanie i sugestia została wysłana do zespołu biznesowego…

Od 3 lat wygląda na to, że albo otrzymałem tylko standardową formułkę odpowiedzi supportu Amazona, albo takiego giganta jak Amazon nie stać na to, żeby przetłumaczyć słownika oprogramowania na język polski.

Nie to, żeby tłumaczenie było komukolwiek niezbędne do korzystania z czytnika – bo prawdę mówiąc nie zbędne – dzisiaj prawie każdy zna podstawy angielskiego, które wystarczą do korzystania z czytnika Kindle’a. Ale bardziej chodzi o komfort i to, że skoro urządzenie sprzedawane jest na polskim rynku, to miło by było mieć w nim swój rodzimy język.

Ale jak widać, Amazonowi na razie nie zależy na tym, aby użytkownicy mieli lepsze doświadczenia i nie kwapi się z dodawaniem tłumaczenia na języki z rynków, na których sprzedaje swoje czytniki. Nie są dodawane też nowe tłumaczenia oprogramowania, a jedynie wsparcie dla tłumaczenia treści książek przez usługę Bing, tak jak to miało miejsce w uaktualnieniu oprogramowania wersji 5.11.1.

Ostatnio wydaną aktualizacją oprogramowania była wersja 5.10.3.

Aktualizacja: Dla wszystkich czytników pojawiła się mniejsza aktualizacja 5.11.1.1.

Co nowego w Kindle Firmware 5.11.1(.1 )– lista zmian?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Kindle Firmware 5.11.1 przynosi wsparcie tłumaczenia dla afrykanerskiego, katalońskiego, islandzkiego, szwedzkiego i walijskiego. A dla języków afrykańskiego, duńskiego, islandzkiego, norweskiego i szwedzkiego dodano wsparcie układu klawiatury.

Tłumaczenie dla nowych języków oznacza, że można tłumaczyć teksty książek przy użyciu usługi internetowego tłumacza Microsoftu (Bing).

Co nowego w wersji Kindle Firmware 5.11.1?
Co nowego w wersji Kindle Firmware 5.11.1?

Jak zainstalować wersję 5.11.1 na czytniku Kindle?

Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika ze strony Amazon Device Software Updates z sekcji Kindle E-readers i po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB wgraj plik do katalogu głównego czytnika. Następnie odłącz czytnik od komputera i wybierz Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

Możesz też podłączyć czytnik do sieci Wi-Fi i poczekać na automatyczną aktualizację. Pamiętaj, że w obu przypadkach, bateria czytnika musi być naładowana powyżej 50%.

A tymczasem, czekamy na wparcie języka polskiego w oprogramowaniu czytników Amazonu…

źródło: Amazon