W Play jednak będzie dostępna karta eSIM

Operator komórkowy Play poinformował, że zmienia zdanie i jednak wprowadzi do swojej oferty usługę kart eSIM.

eSIM w sieci Play (Marcin Gruszka)
eSIM w sieci Play (Marcin Gruszka)

Rzecznik prasowy sieci Play Marcin Gruszka poinformował na swoim blogu, że usługa kart eSIM będzie dostępna także dla klientów fioletowego operatora.

Na trochę przydługim wideo Gruszka dokonał unboxingu swojego wyjątkowego smartwatcha Apple Watch 4 Hermes Edition, aby na końcu oznajmić, że cyfrowa karta eSIM będzie działać także w Play na urządzeniach Apple Watch LTE oraz najnowszych iPhone’ach z funkcja dual SIM.

Traf chciał, ze zegarek rzecznika miał pomarańczowy pasek (ale jak stwierdził pozbędzie się go w jakimś „konkursiwie”…) – tak tutaj na myśl przychodzi Orange, które wdrożyło u siebie już eSIM w zeszłym roku i zapowiedziało oficjalnie, że Apple Watch Series 4 LTE pojawi się w sprzedaży u tego operatora w połowie kwietnia.

Póki co nie wiemy, kiedy eSIM pojawi się w Play, jedyne co jest pewne, to to, że operator „zmienił zdanie i rozpoczyna projekt wdrożenia eSIM”.

Informacja z pewnością związana była z tym, że na stronie Apple’a oficjalnie zapowiedziano na 12 kwietnia 2019 r. sprzedaż w Polsce zegarków Apple Watch Series 4 z obsługą sieci komórkowej LTE.

Zobacz oficjalne wideo z zapowiedzią eSIM w sieci Play (informacja pojawia się w ok.3 minucie i 50 sekundzie tego filmu – tak też ustawiłem start w poniższym playerze):

źródło: Blog Play