Kultowe polskie bajki obejrzysz teraz legalnie na YouTubie!

Bielskie Studio Filmów Rysunkowych podpisało umowę z Google’em i od teraz bajki tej wytwórni można oglądać legalnie na YouTubie.

Kultowe polskie bajki bielskiego studia SFR na YouTubie

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej jako jedna z pierwszych polskich wytwórni podpisało umowę z firmą Google i uruchomiło własny kanał na YouTubie z popularnymi bajkami i filmami animowanymi, które możecie kojarzyć z dzieciństw lub opowiadań rodziców.

Wytwórnia SFP chce w ten sposób walczyć z piractwem i udostępniać młodym widzom w jednym miejscu wszystkie swoje filmy.

Dzięki porozumieniu pomiędzy bielskim SFR a Google’em wytwórnia może samodzielnie usuwać nielegalne treści z tej platformy. W rezultacie w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy pirackich filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Baltazarem Gąbką. Równocześnie studio uruchomiło własny kanał w serwisie na którym wszyscy mają nieograniczony dostęp do bajek wyprodukowanych przez studio w Bielsku-Białej.

Może Cię także zainteresować: Serial „Miłość, śmierć i roboty” naprawdę udał się Netfliksowi

– Podpisanie umowy pozwoliło SFR podjąć skuteczną walkę z nielegalnym rozpowszechnianiem naszych treści na tej platformie. Obecnie głównym celem naszego kanału jest promocja produkcji SFR, zarówno tej dawnej, jak i najnowszej. Niestety, do dnia dzisiejszego przychody z dystrybucji w sieci w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną, stąd na naszym kanale udostępnianie filmów będzie miało charakter rotacyjny, tak by cały kontent był w dalszym ciągu atrakcyjny dla tradycyjnych odbiorców, takich jak stacje telewizyjne – tłumaczy Andrzej Orzechowski, dyrektor SFR.

Studio Filmów Rysunkowych na własnym kanale zamieściło najsłynniejsze produkcje, m.in. Wielką podróż Bolka i Lolka, Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie, Porwanie w Tiutiurlistanie czy kilkadziesiąt filmów z Reksiem i Baltazarem Gąbką. Obok klasyki widzowie mogą też zobaczyć najnowsze filmy wytwórni, w tym serię o przygodach Kuby i Śruby.

Jak dodał Orzechowski, przychody z dystrybucji w internecie w żaden sposób nie są porównywalne z dystrybucją tradycyjną. Dlatego udostępnianie filmów studia będzie miało „charakter rotacyjny”, aby cała zawartość była w dalszym ciągu atrakcyjna dla tradycyjnych odbiorców, takich jak staje telewizyjne.

Kanał bielskiej wytwórni dostępny jest dla wszystkich w serwisie YouTube.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały „Czy to był sen?” nigdy jednak nie wszedł na ekrany. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

źródła: bielsko.biala.pl – Bielska wytwórnia podpisała umowę z Google. Bajki legalnie w YouTube, Press – Studio Filmów Rysunkowych usuwa z YouTube’a pirackie animacje