Apple stwierdziło, że lepiej nie wydawać maty ładującej AirPower

Po ponda roku od ogłoszenia, firma Apple zdecydowała się anulować projekt maty ładującej AirPower – lepiej nie wydawać produktu, który nie spełnia wysokich standardów.

Mata do ładowania bezprzewodowego AirPower od Apple'a
Mata do ładowania bezprzewodowego AirPower od Apple’a

Minęło już ponad rok, odkąd Apple po raz pierwszy ogłosiło AirPower – matę do ładowania bezprzewodowego, która mogłaby jednocześnie ładować iPhone’a, Apple Watcha i słuchawki AirPods (z obudową bezprzewodową).

Apple zapowiadało, że urządzenie będzie dostępne w 2018 roku. Jednak po jego ogłoszeniu we wrześniu 2017 roku informacje były bardzo zdawkowe i wydawało się, że Apple nie może rozwiązać problemów związanych z nagrzewaniem się urządzenia. Teraz Apple definitywnie zdecydowało się przerwać prace nad tym produktem.

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez serwis Techcrunch, starszy wiceprezes ds. sprzętu Apple’a Dan Riccio potwierdza, że ​​firma anulowała projekt AirPower. Jego pełne oświadczenie:

Po wielu staraniach doszliśmy do wniosku, że AirPower nie osiągnie naszych wysokich standardów i anulowaliśmy projekt. Przepraszamy tych klientów, którzy czekali na tę premierę. Nadal wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa i jesteśmy zobowiązani do rozwijania doświadczeń związanych z technologiami bezprzewodowego łądowania [przyp. red.].

Podczas, gdy niektórzy twierdzili, że w końcu zobaczymy AirPower w tym miesiącu, wygląda na to, że jednak tak nie będzie. Z pewnością wydanie nowych AirPodsów z futerałem do ładowania bezprzewodowego wzbudziło większe nadzieje, ale właściciele tych słuchawek będą musieli naładować je za pomocą ładowarki bezprzewodowej innej firmy.

Apple nigdy oficjalnie nie wypowiedziało się na temat tego, co dzieje się z matą AirPower, ale dobrze poinformowany bloger Apple’a, John Gruber, powiedział we wrześniu, że doszły go słuchy jakoby AirPower zbytnio się nagrzewał, ze względu na swoją konstrukcję. Nie ma wątpliwości, że AirPower byłby bardzo przydatnym produktem dla ludzi z wieloma urządzeniami Apple’a i nie zdziwiłbym się, gdyby Apple podeszło raz jeszcze do stworzenia takiego urządzenia – od początku…

źródła: Engadget, techCrunch via Apple