Aktualizacja watchOS 5.2 z funkcją EKG, ale znowu nie w Polsce!

Zegarki Apple Watch doczekały się funkcje EKG w 19 krajach Europy i Hongkongu dzięki aktualizacji systemu watchOS 5.2, ale Polacy na tę funkcję jeszcze muszą poczekać.

watchOS 5.2 z EKG w Europie i Hongkongu

Apple udostępniło dzisiaj możliwość korzystanie z funkcji odczytu elektrokardiogramów (EKG) właścicielom Apple Watch Series 4 w 19 krajach w Europie (w tym: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech Grecji, Irelandii, Włoszech, Węgrzech, Luxembourgu, Holandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii) i Hongkongu.

Funkcja EKG dostępna jest na smartwatchach Apple Watch Series 4 w USA od grudnia 2018 roku, po tym jak wprowadzono nowy model we wrześniu 2018 roku. Niestety na liście krajów nie ma Polski i ciężko powiedzieć, kiedy w naszym kraju funkcja EKG zostanie udostępniona.

Apple dostarcza funkcję EKG do regionów poza USA dzięki najnowszej aktualizacji watchOS 5.2, w tym w 19 krajach w Europie i Hongkongu.

Właściciele Apple Watch Series 4 będą mogli włączyć odczyt EKG za pośrednictwem aplikacji Zdrowie na swoich iPhone’ach. Aby wykonać poglądowy pomiar EKG, wystarczy otworzyć aplikację EKG na zegarku i dotknąć palcem wskazującym na koronie zegarka. Apple Watch rejestruje EKG i rytm serca, a następnie zapisuje je w aplikacji Zdrowie na telefonie iPhone. Następnie możesz utworzyć raport PDF, aby wysłać wyniki odczytu do swojego lekarza.

Uaktualnienie watchOS 5.2 (info) Uaktualnienie watchOS 5.2 (info cd.)

Aktualizacja systemu watchOS 5.2 zawiera także nowe tarcze zegarków Hermès oraz szereg poprawek błędów i aktualizacji zabezpieczeń. Możesz ją pobrać za pośrednictwem aplikacji Apple Watch na iPhonie.

źródło: Apple