Rachunki za prąd albo kablówkę zapłacisz teraz za pomocą Apple Pay

Operator płatności internetowych Blue Media wprowadził Apple Pay jako jedną z metod płatniczych do obsługiwanych eBOK-ów masowych wystawców faktur.

Płatności za faktury przez Apple Pay za pomocą BlueMedia

Płatnościami od Apple’a mogą już regulować swoje zobowiązania między innymi klienci Taurona, innogy, UPC czy Orange. Za wszystkie metody płatności za pośrednictwem bramki płatniczej Blue Media u danego usługodawcy pobierana jest prowizja. Jest ona zawsze z góry ustalona wcześniej (np. w UPC jest to 1 zł, w Vectrze 1,5 zł).

Płatności Apple Pay dostępne są już u większości usługodawców, korzystających z systemów płatniczych Blue Media na swoich stronach internetowych i w elektronicznych biurach obsługi klienta (eBOK).

Od marca istnieje możliwość opłacania faktur za prąd za pomocą Apple Pay u takich dostawców energii jak Tauron, innogy, Energa i PGE. Z rozwiązania płatniczego od Apple mogą również korzystać klienci UPC, Orange, Vectry, Multimedia, Cyfrowego Polsatu czy NC+.

Płatność z Apple Pay jest dostępna dla wybranych przeglądarek oraz urządzeń firmy Apple. By móc zacząć korzystać z Apple Pay, należy wcześniej dodać dane swojej karty płatniczej w aplikacji Wallet na urządzeniu firmy Apple. Po skonfigurowaniu Apple Pay, można w prosty i szybki sposób płacić za rachunki kartą, bez każdorazowego uzupełniania jej danych.

Zrzut ekranu z płatności za FV przez BM Apple Pay
Zrzut ekranu z płatności za FV przez BM Apple Pay

Apple Pay dostępne jest w naszym kraju od czerwca 2018 r. i obsługuje karty kredytowe i debetowe kilkunastu banków w Polsce, m.in. Alior Banku, Banku Pekao, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBank czy PKO Bank Polski.

źródło: informacja prasowa