Aktualizacja oprogramowania sprzętowego 6.3.2 dla AirPodsów

Apple wydało aktualizację oprogramowania sprzętowego dla swoich słuchawek bezprzewodowych w wersji 6.3.2 – sprawdź jak zaktualizować?

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego 6.3.2 słuchawek AirPods

Właściciele słuchawek bezprzewodowych AirPods pierwszej i drugiej generacji mogą zaktualizować oprogramowanie sprzętowe do wersji 6.3.2. Ostatnia aktualna wersja firmware’u to 3.7.2, więc jest to spory przeskok.

Niestety nie wiemy jakie nowości przynosi nowe oprogramowanie, bowiem w opcjach samych słuchawek nie pojawiło się nic nowego. Uaktualnienie zapewne poprawia stabilność, bezpieczeństwo i być może szybkość parowania oraz jakość dźwięku? Ciężko mi to ocenić, ponieważ jeszcze nie zdążyłem przetestować słuchawek z nowym oprogramowaniem.

Jedno jest pewne po wybraniu słuchawek w sekcji Ustawienia BluetoothAirPods nie pojawiły się żadne nowe ustawienia i opcje.

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe słuchawek AirPods?

Aby sprawdzić wersję oprogramowania słuchawek AirPods, należy na iPhonie z systemem iOS 12.2 wybrać  Ustawienia →  OgólneTo urządzenie → AirPods. Opcja pojawia się pod EID, gdy otworzymy pokrywę etui z umieszczonymi w nim słuchawkami. Można wtedy sprawdzić wersję oprogramowania.

Aby zaktualizować słuchawki do wersji oprogramowania sprzętowego 6.3.2, najlepiej podłączyć słuchawki do ładowarki i pamiętać o tym, aby były sparowane z iPhone’em, który podłączony jest do sieci Wi-Fi. Następnie należy zamknąć pokrywę etui i poczekać, aż oprogramowanie automatycznie się zaktualizuje (etui musi być naładowane powyżej 50% lub podłączone do ładowarki). Nie powinno to potrwać dłużej nić minutę.

Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.3.2) słuchawek AirPods
Ekran z aktualizacją oprogramowania sprzętowego (6.3.2) słuchawek AirPods