Miniserial „Czarnobyl” zadebiutuje w HBO już 7 maja

Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun 5-odcinkowego miniserialu „Czarnobyl” z Jaredem Harrisem, Stellanem Skarsgårdem oraz Emily Watson opartego na katastrofie z 1986 roku.

Serial „Czarnobyl” (Chernobyl) - HBO

Słowo „Czarnobyl” stało się tak jednoznaczne z tym, co wydarzyło się w elektrowni jądrowej o tej samej nazwie, że trudno sobie wyobrazić inny tytuł dla serialu opartego na prawdziwych wydarzeniach związanych z katastrofą  z 1986 r.

HBO udostępniło pierwszy zwiastun nadchodzącej pięcioczęściowej serii „Czarnobyl” (tytuł oryg. „Chernobyl”) opartej na wydarzeniach przed samą katastrofą i konsekwencjach tego pamiętnego wydarzenia. Trailer wypełniony jest mrocznymi obrazami, których można było oczekiwać po ekranizacji katastrofy.

Jared Harris występuje w roli Valery’ego Legasova, prawdziwego człowieka, któremu powierzono zadanie określenia przyczyn zdarzenia w jego bezpośrednim następstwie. Wśród pozostałych członków zespołu są Stellan Skarsgård, Emily Watson, Paul Ritter, Jessie Buckley i Adrian Rawlins, z których każdy gra ludzi zmagających się z fizycznymi i psychologicznymi czynnikami, które dotykają ocalałych i zmagają się z prawdziwą tragedią.

Wszystkie pięć odcinków wyreżyserował Johan Renck, który był wcześniej za kamerą dla serialu SundanceTV pt. „The Black Panthers” oraz 2 pierwszych odcinków serii „Bloodline” Netflixa.

Przeczytaj także: TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

Premierowe odcinki serialu będą emitowane w poniedziałkowe wieczory, a w Polsce we wtorki, począwszy od 7 maja 2019 r. Tradycyjnie, poniedziałkowe wieczory były zarezerwowane na filmy dokumentalne HBO.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu poniżej:

Wideo zapowiadające serial:

źródło: HBO via IndieWire