Apple i Stanford Medicine ogłaszają wyniki Apple Watch Heart Study

Naukowcy ze Stanford Medicine przedstawili wyniki swoich badań Apple Heart Study podczas 68. dorocznej sesji naukowej Expo American College of Cardiology w Nowym Orleanie.

Stanford Medicine – Apple Heart Study

Apple i Stanford utworzyli badanie w celu oceny funkcji powiadamiania o nieregularnym rytmie serca za pośrednictwem smartwatcha Apple Watch, która od czasu do czasu sprawdza rytm serca użytkowników w tle i wysyła powiadomienie, jeśli nieregularny rytm serca wydaje się sugerować migotanie przedsionków.

W badaniu wzięło udział ponad 400 000 osób w całych Stanach Zjednoczonych. W ramach badania, jeśli zidentyfikowano nieregularny rytm serca, uczestnicy otrzymali powiadomienie na swoim Apple Watchu i iPhonie, aby skonsultowali się z lekarzem i wykonali pełne badanie EKG w celu dodatkowego monitorowania.

Wyniki badań wykazały, że 0,5 proc. uczestników – nieco ponad 2000 osób – otrzymało powiadomienie o nieregularnym rytmie serca. Apple twierdzi, że „wielu uczestników szukało porady medycznej w następstwie powiadomienia o nieregularnym rytmie”.

Ponad 2000 uczestników otrzymało powiadomienie o nieregularnym rytmie serca podczas badania Apple Heart Study!

Przeczytaj także: iPhone Xs, Xs Max, Xr oraz Apple Watch Series 4 – wszystko co musisz wiedzieć

Apple COO Jeff Williams powiedział, że firma  jest dumna ze współpracy ze Stanford Medicine, ponieważ przeprowadzanie tak ważnych badań pomoże stworzyć jeszcze lepsze usługi i produkty, które mogą uratować ludziom życie.

Apple zapowiedziało przeprowadzenie badania Heart Study we współpracy ze Stanford w listopadzie 2017 r. i przestało przyjmować nowych uczestników w sierpniu 2018 r.

źródło: Apple Newsroom – Stanford Medicine announces results of unprecedented Apple Heart Study via MacRumors