„PS4 Remote Play” pozwala grać w gry PS4 na smartfonie

Dzięki aplikacji mobilnej „PS4 Remote Play” od Sony użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą grać na swoich urządzeniach w gry na konsolę PS4!

PS4 Remote Play - aplikacja mobilna

Transmisja strumieniowa na smartfona zaczyna być całkiem realną i tańszą alternatywę dla tradycyjnych konsol lub gier na PC. Podczas gdy technologia wciąż nie jest doskonała, Google Project Stream już udowodnił, że można zachować wierność gier z niskim opóźnieniem przy przyzwoitym połączeniu internetowym.

Nawet Sony ma swoją usługę strumieniowania gier PlayStation Now (niestety jeszcze nie w Polsce), ale dzisiaj firma zdecydowała się nieco rozszerzyć swoje usługi. Podczas gdy PlayStation Now wymaga komputera, nowa aplikacja PS4 Remote Play pozwala użytkownikom grać w gry z PS4 na iPhonie lub iPadzie!

Oczywiście PS4 Remote Play nie jest idealnym sposobem grania na PS4. Jeśli nie masz kontrolera mobilnego innej firmy, będziesz musiał polegać na przyciskach ekranowych, które zajmują sporo miejsca i nie wydają się być wygodne w użyciu.

Przeczytaj także: Playstation wie, że Polska słynie z „Wiedźmina” a nie kiełbasy i wódki…

Niezależnie od tego, w przypadku wolniejszych gier, w których szybka reakcja nie wpływa na rozgrywkę, Remote Play może być świetnym sposobem na zabranie ze sobą gier na konsolę poza dom, na urzadzneiu mobilnym! Warunkiem jest jednak bardzo dobre połączenie internetowe (korzystanie z danych komórkowych podobno nie jest obsługiwane).

PS4 Remote Play (wyszukiwanie konsoli przez internet)
PS4 Remote Play (wyszukiwanie konsoli przez internet)
PS4 Remote Play (łączenie z konsolą)
PS4 Remote Play (łączenie z konsolą)
PS4 Remote Play (zrzut ekranu)
Screen aplikacji

Jeśli twoje połączenie internetowe jest słabe, nie masz szczęścia – w zależności od szybkości łącza Remote Play oferuje opcje jakości 360p, 540p i 720p. W przypadku słabego łącza lub gdy szybkość połączenia internetowego jest chwilowo za mała aby uruchomić funkcje gry zdalnej, aplikacja sugeruje wykonać kilka czynności:

  • użyć kabala sieciowego, aby połączyć PS4 z internetem,
  • przenieść urządzenie i punkt dostępu bliżej siebie,
  • sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód pomiędzy urządzeniem mobilnym a punktem dostępu,
  • sprawdzić, czy inne urządzenia z twojej sieci mogą wykorzystywać znaczą część przepustowości – odłącz je od sieci albo poczekaj aż zakończą przesyłanie danych,
  • sprawdź, czy sieć jest chwilowo przeciążona, może siostra lub brat oglądają coś w 4K w serwisie streamingowym?

Jeśli chcesz wypróbować jak się gra zdalnie dzięki aplikacji PS4 Remote Play, zaktualizuj oprogramowanie na swojej konsoli PlayStation 4 do najnowszej wersji (minimum 6.5) i sparuj z nią appkę. Niewiadomo, kiedy i czy w ogóle pojawi się wersja aplikacji na Androida?

Pobierz aplikację w sklepie App Store