Fitbit zaprezentowało dzisiaj 4 nowe urządzenia ubieralne

Fitbit przedstawia cztery nowe urządzenia ubieralne, zapewniając łatwiejszy i tańszy dostęp do zdrowia i sprawności konsumentom na całym świecie: Versa Lite Edition, Inspire HR, Inspire oraz Fitbit Ace 2.

Fitbit - produkty wiosna 2019 fot. Kevin Cremens
Fitbit – produkty wiosna 2019 fot. Kevin Cremens
  • Fitbit rozszerza rodzinę Versa, wprowadzając Versa Lite Edition, swojego najbardziej przystępnego smartwatcha.
  • Inspire HR oraz Inspire oferują kluczowe, łatwe w użyciu funkcjonalności w eleganckiej, stylowej oprawie oraz w przystępnej dla konsumentów cenie.
  • Wodoodporny Fitbit Ace 2, dzięki nowym akcesoriom, zamienia dbanie o zdrowie w świetną zabawę, dla dzieci od 6 roku życia.

Fitbit wiodąca światowa marka ubieralnych urządzeń monitorujących aktywność, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie czterech nowych produktów – Fitbit Versa Lite Edition™, Fitbit Inspire HR™, Fitbit Inspire™ oraz Fitbit Ace 2™.

Zostały one zaprojektowane, aby ułatwić wgląd do zdrowia i aktywności konsumentom na całym świecie. Użytkownicy mogą wybrać urządzenie, które pomoże im poznać lepiej swoje ciało dzięki wiodącym funkcjonalnościom, a to wszystko w przystępnej cenie.

Oprócz urządzeń, platforma Fitbit oferuje także kompleksowe oprogramowanie, dostęp do holistycznych danych zdrowotnych oraz jedną z największych globalnych społeczności inspirujących do pozytywnych zmian w stylu życia. Ponadto Fitbit wkrótce wprowadzi przebudowaną aplikację, która pozwoli użytkownikom dodatkowo personalizować swój panel kontrolny, lepiej rozumieć dostępne dane, odkrywać nowe treści, a także łatwiej łączyć się z innymi w ramach społeczności Fitbit.

Od momentu założenia marki Fitbit 12 lat temu, skupialiśmy się na tym, by dbanie o zdrowie uczynić przyjemnym dla każdego – niezależnie od poziomu sprawności lub celów. Dzisiaj mamy rosnącą, wspierającą się społeczność liczącą ponad 27 milionów aktywnych użytkowników[1] na całym świecie, którzy stają się bardziej aktywni, lepiej śpią, mniej się stresują, łatwiej kontrolują wagę i poprawiają swoje zdrowie dzięki temu, że korzystają z urządzeń Fitbit. Świadczy to o sile naszej platformy, a także o nieustającej innowacyjności przejawiającej się w naszych urządzeniach, oprogramowaniu oraz rozwiązaniach mobilnych, powiedział James Park, współzałożyciel i CEO Fitbit.

Rynek urządzeń ubieralnych stale ewoluuje i rośnie, co odzwierciedlają badania IDC. Szacują one, że w skali globalnej przed 2022 rokiem liczba sprzedanych urządzeń wyniesie 189 milionów sztuk, z 125 milionów w 2018 roku[2]. O ile na wzrost ten mają wpływ głównie smartwatche, opaski fitness pozostaną ważną częścią tej kategorii[3]. Fitbit wierzy, że tak gwałtowny wzrost zapewni duży potencjał do zainteresowania konsumentów tą kategorią przez zaoferowanie takich smartwatchy i trackerów aktywności, które będą zarówno przystępne cenowo jak i pod względem użytkowania.

Nasze najnowsze opaski fitness to wysokiej jakości, przyjazne dla użytkownika i niedrogie urządzenia ubieralne, dzięki którym dbanie o zdrowie staje się łatwiejsze dla ludzi w każdym wieku i o każdym poziomie sprawności – nawet dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z podobnymi technologiami, dodaje Park. Zainteresowanie większej liczby osób kategorią urządzeń ubieralnych i zwiększenie społeczności aktywnych użytkowników Fitbit jest kluczowym elementem naszej strategii. Kontynuujemy rozbudowę platformy Fitbit, aby zapewnić naszym użytkownikom jeszcze bardziej spersonalizowane i wartościowe doświadczenia – za pomocą płatnej usługi premium, którą uruchomimy jeszcze w tym roku.

Przystępna cena, łatwość użycia – produkt dla każdego

Bazując na sukcesie rodziny urządzeń Fitbit Versa™, najnowszy Fitbit Versa Lite Edition™ to smartwatch do codziennego użytku, który posiada większość kluczowych funkcjonalności
i inteligentnych rozwiązań, z których konsumenci znają Fitbit Versa, takich jak automatyczne monitorowanie aktywności, całodobowy pomiar pulsu PurePulse*, czujnik faz snu, ponad 15 trybów ćwiczeń zorientowanych na cele, wbudowany GPS, powiadomienia na smartfonie[4], aplikacje, co najmniej 4 dni żywotności baterii[5], oraz czujnik SpO2, który zwiększa możliwości oszacowania zmian poziomu tlenu we krwi i pomaga w śledzeniu nowych wskaźników zdrowia, takich jak bezdech senny. Fitbit Versa Lite Edition™ Charakteryzuje się minimalistycznym wzornictwem, z pojedynczym przyciskiem, niską wagą i wodoodporną obudową[6] w wyrazistych kolorach do wyboru, dla tych, którzy pozostają wiecznie młodzi duchem. Dzięki cenie 699 PLN, Versa Lite Edition jest jak dotąd najtańszym smartwatchem w ofercie Fitbit, zaprojektowanym z myślą o użytkownikach szukających atrakcyjnego, wszechstronnego i łatwego w obsłudze urządzenia wyposażonego w podstawowe funkcjonalności, który udostępnia użyteczne dane oraz inspiruje do wprowadzenia pozytywnych zmian w drodze
do lepszego zdrowia.

Fitbit Inspire fot. Kevin Cremens
Fitbit Inspire fot. Kevin Cremens

Fitbit Inspire HR™ to najbardziej przystępna i atrakcyjna opaska fitness z całodobowym monitoringiem tętna, która kosztuje 439 PLN. W jej stylowej, wąskiej obudowie mieści się całodobowy automatyczny miernik aktywności, treningu i faz snu z ponad 15 trybami ćwiczeń zorientowanych na cele, wbudowany GPS, a także aplikacja Relax wspierająca świadome oddychanie. Dla tych, którzy dopiero poznają inteligentne opaski sportowe i szukają urządzenia z intuicyjną obsługą w korzystnej cenie, przeznaczony jest Fitbit Inspire™ za 319 PLN. Jest on wyposażony w najważniejsze funkcjonalności dla zdrowia, sprawności i motywacji, takie jak automatyczne monitorowanie aktywności, treningu i snu, powiadomienia o osiąganych celach, cogodzinne przypomnienia o ruchu oraz aplikacje jak czasomierz i stoper. Oba produkty cechuje nowoczesny design, wodoodporna[7] obudowa z dotykowym wyświetlaczem, powiadomienia na smartfonie i nawet 5 dni żywotności baterii[8], co umożliwia noszenie ich przez całą dobę.

Fitbit Ace 2 fot. Kevin Cremens
Fitbit Ace 2 fot. Kevin Cremens

Fitbit Ace 2 pomaga dzieciom od 6 roku życia wykształcić zdrowe nawyki i zachęca je do spędzania czasu bardziej aktywnie razem z rodziną i przyjaciółmi. Ace 2 wyposażony jest w wodoodporną[9], wzmocnioną obudowę, która zabezpiecza ekran przed uszkodzeniem podczas dziecięcej aktywności przez cały dzień i jest dostępny w atrakcyjnej, skomponowanej specjalnie dla najmłodszych gamie kolorów, którą dopełniają takie dodatki, jak wzorzyste wykończenie. Ace 2 jako pierwszy wprowadza również animowane tarcze zegara[10], wyzwania motywujące dzieci do ruchu, a także kolorowe awatary i zdjęcia w tle pozwalające indywidualizować konto użytkownika w aplikacji Fitbit. Dodatkowo należy stworzyć Konto Rodzinne Fitbit, by skonfigurować opaskę Ace 2 z kontem dziecka co pozwoli rodzicom być na bieżąco z aktywnością swoich pociech.

Innowacyjna aktualizacja aplikacji, która motywuje i inspiruje

Aplikacja Fitbit niebawem zostanie gruntownie zmieniona, dzięki czemu otworzy przed użytkownikami nowe możliwości personalizowania ich drogi do zdrowia. Nowa wersja ułatwi przeglądanie i interpretację statystyk zdrowotnych i sprawnościowych, wprowadzanie danych, odkrywanie nowych treści, sprawdzanie postępów związanych z wyznaniami oraz interakcję z globalną sportowo-zdrowotną społecznością Fitbit. Aktualizacja doda także Fitbit Focus – nowy dział dostępny z górnego panelu kontrolnego aplikacji, który zapewni zaangażowanie, właściwe poinformowanie i motywację użytkowników dzięki przydatnym wskazówkom, wiadomościom oraz poradom.

Fitbit Versa Lite Edition fot. Kevin Cremens
Fitbit Versa Lite Edition fot. Kevin Cremens

Bycie częścią społeczności Fitbit nie ogranicza się do posiadania urządzenia. Prawdziwą siłę stanowi platforma, która łączy nasze urządzenia, oprogramowanie, aplikację oraz dynamiczną społeczność oferując użytkownikom wsparcie na każdym etapie i pomaga im zmieniać się na lepsze, mówi Jonah Becker, wicedyrektor (VP) ds. wzornictwa w Fitbit. Stale poszukujemy nowych dróg ulepszenia tego doświadczenia i to właśnie dlatego przebudowaliśmy aplikację Fitbit tak, aby umożliwić użytkownikom jej personalizację poprzez ułatwiony dostęp do narzędzi oraz do globalnej społeczności, co motywuje ich do osiągania zamierzonych celów. W przyszłości ta elastyczna platforma mobilna pozwoli nam oferować bardziej spersonalizowane usługi, takie jak coaching, porady oraz obserwacje oparte o spersonalizowane dane, co z kolei przełoży się na zwiększoną wartość aplikacji dla użytkowników.

Dodatkowo Społeczność Fitbit rozszerza się na 80 nowych rynków w 9 językach docierając do konsumentów w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej. Ta przyjazna sieć społecznościowa, która zapewnia wsparcie i motywację ze strony przyjaciół i znajomych, za sprawą jej globalnej ekspansji, pozwoli większej liczbie użytkowników w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez platformę Fitbit.

Ceny, akcesoria i dostępność

Szeroka gama sportowych i stylowych akcesoriów pozwala podkreślić osobisty charakter wszystkich czterech produktów, niezależnie od rodzaju aktywności i okoliczności. Versa Lite Edition jest dostępny za 699 PLN w kolorach: białym, liliowy, morwowym oraz morskim błękicie.[11]

Akcesoria towarzyszące Fitbit Versa Lite Edition obejmują dodatki, takie jak klasyczne opaski silikonowe, odporne na zabrudzenia i nadające się do pływania w sześciu żywych, wizjonerskich kolorach: antracytowym, liliowym, morskim błękicie, morwowym (magenta), szkarłatnym (pomarańczowym) i słonecznym (żółtym). Inspirowane sportem, hybrydowe opaski tkane (dostępne wkrótce) przykuwają uwagę śmiałymi paskami w kolorach: Navy and Pink, Navy and Mulberry, Navy and Orange oraz Black and Gray[LA1] [12]. Wszystkie istniejące akcesoria Versa są kompatybilne z Versa Lite Edition i dostępne w cenach od 99 PLN. (sprzedawane oddzielnie).

Inspire HR jest dostępny za 439 PLN w kolorach: czarnym, liliowym oraz czarno-białym; Inspire jest dostępny za 319 PLN w kolorach: czarnym oraz sangria[13].Akcesoria do Fitbit Inspire HR oraz Fitbit Inspire są dostępne w klasycznej wersji silikonowej w kolorach: Black, Lilac and White oraz z drukowanym deseniem Lilac Bloom and Soft Pink[LA2] [14]. Wizjonerskie akcesoria obejmują również wysokiej jakości dodatki ze skóry marki Horween, w tym podwójnie skręcane bransoletki ze skóry saffiano[15], siatki ze stali nierdzewnej[16] oraz opcja z klamerką dostępna wyłącznie dla Inspire[17]; wszystkie produkty dostępne od 99 PLN. (sprzedawane oddzielnie)

Ace 2 będzie dostępny w sklepach stacjonarnych oraz internetowych na początku lata 2019 w cenie od 269 PLN w kolorach: arbuzowym z cyraneczkowym zapięciem lub kolorze nocnego nieba z żółto neonowym zapięciem. Akcesoria do Fitbit Ace 2 to klasyczne silikonowe opaski w odważnych, żywych i przyjaznych dla dzieci kolorach: winogronowym, nocne niebo i żółty neon lub arbuzowo-cyraneczkowy, a także wesołe opaski z nadrukowanymi hasłami motywacyjnymi i śmiałymi grafikami zaprojektowanymi dla dzieci (czarno-biały napis „go” i schody w dwóch odcieniach koloru Morskiego); ceny od 99 PLN.[18] (sprzedawane oddzielnie)

Urządzenia Fitbit Versa Lite Edition, Inspire HR oraz Inspire będą dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych w regionie od marca 2019. Znajdą się w ofercie takich sprzedawców detalicznych jak Media Markt, Media Expert, Euro RTV AGD, Komputronik, Xkom, Neonet i Allegro.

Cennik międzynarodowy (sugerowana cena detaliczna w Polsce):

  • Fitbit Versa Lite: 699 zł
  • Fitbit Inspire HR: 439 zł
  • Fitbit Inspire: 319 zł
  • Fitbit Ace 2: 319 zł

[1] Dane z 31 grudnia 2018
[2]
[3] Prognoza IDC opublikowana w listopadzie 2018; Product Types Wrist, Watch & Modular.
[4] Kiedy telefon jest w pobliżu.
[5] Żywotność baterii zależy od trybu użytkowania i innych czynników.
[6] Wodoodporny do głębokości 50 m.
[7] Wodoodporny do głębokości 50 m.
[8] Żywotność baterii zależy od trybu użytkowania i innych czynników.
[9] Wodoodporny do głębokości 50 m.
[10] Animowane tarcze zegara wymagają częstszego ładowania baterii.
[11] Silikonowe opaski w kolorach Mulberry, Marina Blue, Charcoal, Lilac, Sunshine i Scarlet dostępne są wyłącznie na Fitbit.com.
[12] Dostępne wyłącznie na Fitbit.com
[13] Opaski w kolorach Black i Sangria wykonane są z elastomeru.
[14] Wodoodporny do głębokości 50 m. <0}
[15] Akcesoria wykonane są ze skóry Horween oraz innych materiałów skórzanych. Niektóre kolory dostępne są wyłącznie na Fitbit.com.
[16] Bransoletki ze srebrnej siatki stalowej dostępne wyłącznie na Fitbit.com.
[17] Klamerka jest kompatybilna z Fitbit Inspire.
[18] Wodoodporny do głębokości 50 m
[LA1]Alternatywnie: “granatowym i różowym, granatowym i morwowym, granatowym i pomarańczowym oraz czarnym i szarym”
[LA2]Alternatywnie: “czarnym, liliowo-białym oraz z drukowanym deseniem kwiatów lilii i delikatnego różu”.

źródło: informacja prasowa