Lego prezentuje swojego własnego Galaxy Fold z klocków!

Pop-up Book od Lego to alternatywa dla składanego Galaxy Fold, ale w trochę uboższej formie i tylko dla fanów i kolekcjonerów klocków Lego.

Lego Fold

Dzięki swojemu parkowi rozrywki na Florydzie i wielu udanym filmom z produktami firmy, duńskie LEGO jest czymś więcej niż producent zabawek i stało się nieodłączną częścią popkultury. Teraz Lego wykorzystuje swoją popularność, aby zapowiadać nowy składany smartfon, na który czeka wielu zainteresowanych klientów licząc, że „składaki” zmienią rynek smartfonów. Jednym słowem, Lego zrobiło własną wersję Samsunga Galaxy Fold ze swoich klocków.

Składany Galaxy Fold z klocków przedstawia wizerunek smartfona Lego Fold z 5-calowym wyświetlacz, który po otwarciu zamienia się w 11-calowy podręczny tablet. I w przeciwieństwie do Samsung Galaxy Fold, Lego Fold nie potrzebuje baterii, która zużywa się w ciągu dnia.

Brak baterii nie jest jedyną zaletą, jaką ma składany Lego Fold. Koszt tej zabawki to 69,99 USD – jest o wiele tańszy niż 1980 USD, tyle będzie trzeba zapłacić za prawdziwego smartfona. Lego Fold w przeciwieństwie do propozycji Samsunga, ma pobudzać wyobraźnię użytkownika :)

Przeczytaj także: LEGO zbudowało Bugatti z ponad miliona sztuk klocków Technic

To sprytny chwyt marketingowy Lego i nie zdziwiłoby mnie, gdyby pomogło firmie sprzedać kilka jednostek zestawu Pop-up Book. Mamy jednak silne podejrzenie, że Galaxy Fold uzyska lepszy wynik w teście porównawczym!

źródło: The Verge via Twitter @LEGO_Group