Ta koncepcja systemu watchOS 6 wygląda całkiem nieźle!

Koncepcja systemu watchOS 6 dla Apple Watcha z przeprojektowanym interfacem Siri, pierścieniami zdrowia i wieloma innymi wygląda bardzo dobrze.

Koncepcja systemu watchOS 6

Matt Birchler udostępnił własną doroczną koncepcję mobilnego systemu watchOS 6. Projektant zaprojektował wygląd kilku funkcji, które według niego są najładniejsze – w tym przeprojektowany interface dla Siri, nowe pierścienie śledzenia snu i wiele więcej.

Birchler pisze, że podczas gdy Siri było jedną z jego ulubionych dodatków w systemie watchOS 4, to nadszedł czas na ulepszenie pod systemem watchOS 6. Jego koncepcja przedstawia bardziej modułowy projekt z czystszym interfejsem. Oparta na kartach konstrukcja obecnej tarczy Siri zostałą zastąpiona modularnym interfejsem.

Ta nowa wersja tarczy zegarka zachowuje tę samą filozofię kart co dziś, ale zamiast używać niebieskich i fioletowych kart, użyto nowego modularnego stylu komplikacji infograficznych. Pozwoli to aplikacjom wyświetlać bardziej dostosowane interfejsy dla preferencji użytkownika a także usunie kolory, które odwracają uwagę użytkowników od bieżącej wersji.

W nowej koncepcji autor wyobraża sobie także w jaki sposób Apple może zintegrować śledzenie snu i dodatkowe ogólne funkcje pod watchOS. Birchler stosuje tę samą koncepcję pierścieni aktywności co Apple, ale stosuje je również do snu i dobrego samopoczucia. Ułatwia to sprawdzenie, jak długo spałeś, średnią częstotliwość czuwania i inne.

Wreszcie, Birchler zaprojektował nowy układ doku pod watchOS 6 dla tarcz 44 mm, przyjmując podejście zbliżone do siatki interfejsu:

watchOS 6 - koncepcja funkcji zdrowotnychwatchOS 6 - koncepcja docka

System watchOS 6 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany podczas WWDC 2019 w czerwcu tego roku, a użytkownicy będą mogli testować wersje beta już w wakacje. Finalnej wersji watchOS 6 należy spodziewać się już tradycyjnie we wrześniu.

watchOS 6 - koncepcja systemu

Może Cię także zainteresować:

Koncepcja systemu iOS 13 z ciekawymi rozwiązaniami

źródło: 9TO5Mac