Playstation wie, że Polska słynie z „Wiedźmina” a nie kiełbasy i wódki…

Europejski oddział Sony Playstation opublikował film o polskim studiu CD Projekt RED, które stworzyło słynną grę „Wiedźmin” i pracuje nad grą „Cyberpunk 2077”!

The Origins of CD Projekt RED - Playstation Europe

Playstation Europe przygotowało interesujący film pt. CD Projekt Red – Retrospective Pt.1 | The Origins Of CDPR, którzy przybliża wszystkim graczom polskie studio stojące za stworzeniem gry Wiedźmin (ang. The Witcher).

Z filmiku wszyscy na świecie mogą dowiedzieć się, że Polacy nie słyną już z kiełbasy i wódki, ale z genialnej gry Wiedźmin 3, opartej na historii Białego Wilka z powieści Andrzeja Sapkowskiego. Poznacie początki CD Projekt, o której opowiada współzałożyciel  firmy Marcin Iwiński.

Opis filmu brzmi następująca: Zajrzyj za kulisy CD Projekt Red, uznanego studia stojącego za stworzeniem serii gier o „Wiedźminie” na PS4 i długo wyczekiwanej gry „Cyberpunk 2077”. Z pierwszej części dowiesz się, w jaki sposób para entuzjastów gier dorastających w komunistycznej Polsce przekształciła ich nowo powstającą firmę dystrybucyjną w jedno z najbardziej uznanych studiów na świecie.

Przeczytaj także: Obejrzyj 48 minut rozgrywki z gry „Cyberpunk 2077” w 4K

W filmie usłyszycie głos samego Wiedźmina z angielskiej wersji gry (Doug Cockle), który jest narratorem filmu. Obejrzyj w całości ten 5-minutowy materiał – warto:

Na końcu filmu pojawia się puenta, że CD Projekt RED to nie tylko twórcy wspaniałych gier, ale także duma narodowa! Pa pa kiełbaso… a poniżej część druga pt. CD Projekt Red retrospective pt.2 | How The Witcher took over the world:

Kolejne części filmów znajdziesz poniżej:

źródło: Playstation Europe