Aktualizacja oprogramowania Kindle Firmware 5.10.3

Firma Amazon udostępniła aktualizację oprogramowania Kindle firmware 5.10.3, ale na próżno szukać w niej nowych funkcji czy polskiego tłumaczenia.

Kindle Firmware Version 5.10.3

W połowie lutego pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania systemowego Kindle 5.10.3 dla czytników e-boków Kindle 7, 8, Voyage, Oasis I i II oraz Paperwhite II, III i IV.

Jeżeli chodzi o nowe funkcje, to w aktualizacji 5.10.3 podobnie jak w poprzedniej 5.10.2 nie ma nic nowego czego nie miałaby wersja 5.10.1.1 z października 2018 roku. Nowa wersja przynosi standardowe poprawki wydajnościowe, poprawki błędów i inne, niezauważalne dla użytkownika zmiany.

Jak informuje serwis Świat Czytników autorzy anglojęzycznych blogów i użytkownicy forów twierdzą, że wersja 5.10.3 przyniosła szybszą zmianę stron i otwieranie książek. Kindle Paperwhite 4 i Oasis 2 działają i tak dość szybko, więc PW4 po aktualizacji nie jest szybszy od PW3 przed aktualizacją.

Warto zaktualizować swój czytnik Kindle, jeśli zauważasz problemy w działaniu swojego urządzenia, lub jeśli masz zainstalowaną wersję oprogramowania starszą niż 5.10.1, które dodawało między innymi nowy wygląd ekranu głównego czy możliwość wyświetlania procentowej wartości naładowania baterii oraz zapisywanie ustawień tekstu.

Jak zaktualizować Kindle’a do wersji 5.10.3?

Czytnik możesz zaktualizować pobierając oprogramowanie ze strony Amazon Software Update (musisz wybrać swój model czytnika z listy na stronie i pobrać odpowiedni plik update_[nazwa_modelu]_5.10.3.bin) lub po podłączeniu do ładowarki (czytnik musi być naładowany powyżej 50%) i do sieci Wi-Fi poczekać aż czytnik sam się zaktualizuje.

Screen: What's New in Version 5.10.3?
What’s New in Version 5.10.3?

Jeśli decydujesz się na ręczne wgranie oprogramowania, podłącz czytnik do komputera kablem USB i wgraj go do katalogu głównego. Na koniec wejdź do Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

źródło: Fire & Kindle Software Updates