Film „Sny wędrownych ptaków” w Ale kino+ już 14 marca

W marcowej ramówce kanału Ale kino+ pojawił się tytuł „Sny wędrownych ptaków”, który warto dodać do listy filmów do obejrzenia, oprócz tego inne filmy z cyklu „Kino Mówi: Po Oscarach®”.

„Sny wędrownych ptaków” Ale kino+ 14 marca 2019 r.
„Sny wędrownych ptaków” Ale kino+ 14 marca 2019 r.

Kanał Ale kino+ to jeden z tych, gdzie można obejrzeć filmowe perełki, których często próżno szukać w serwisach VOD. Już w czwartek 14 marca 2019 r., na antenie Ale kino+ w ramach cyklu Kino Mówi: Po Oscarach® wyemitowany zostanie film Sny wędrownych ptaków (tytuł oryg. Pájaros de verano). Obraz nominowany był w tym roku do Oscara w kategorii Najlepszy film zagraniczny, ze zdjęciami wybitnego operatora Davida Gallego (Nie jestem czarownicą, W objęciach węża). Warto zapisać tę datę, ponieważ filmu nie ma w serwisach streamingowcyh VOD, ani na platformie nc+ GO.

Najnowsze dzieło nominowanego do Oscara Ciro Guerry (W objęciach węża) oraz jego żony Cristiny Gallego, to zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego, powiązana z historią rdzennej społeczności Indian Wayúu. Chciwość, rywalizacja między gangami, namiętność – to one stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

Zobacz także: Serial „Obsesja Eve” powraca z 2. sezonem – oto pierwszy zwiastun!

Ale kino+ w cyklu Kino Mówi: Po Oscarach® stawia pytanie, dlaczego niektóre filmy otrzymują nominacje do Oscara®, a inne pomimo powszechnego zachwytu krytyków zostają pominięte?  Oprócz Snów wędrownych ptaków, widzowie będą mogli obejrzeć także polską koprodukcję Ajka (tytuł oryg. Ayka) – 7 marca 2019 r.,  słynne dzieło Baza Luhrmanna Romeo i Julia (tytuł oryg. Romeo + Juliet) – 21 marca 2019 r. oraz animację Anomalisa (28 marca 2019 r.) Duke’a Johnsona i laureata Oscara Charliego Kaufmana.

Filmy emitowane będą co tydzień w czwartki od 7 do 28 marca, o godz. 20:10 w Ale Kino+.

O czy opowiada film „Sny wędrownych ptaków”?

Sny wędrownych ptaków  w reżyserii Cira Guerry i Cristiny Gallego to opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego. Kolumbijscy twórcy, których kolejne dzieła wywołują entuzjastyczne reakcje najbardziej wymagających widzów na niezależnych festiwalach mieli już szansę na wyróżnienie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w 2015 roku. Ich dramat W objęciach węża walczył o nagrodę, ale ostatecznie przegrał z węgierskim Synem Szawła.

Zobacz zwiastun:

Kolumbia, przełom lat 60. i 70. XX wieku, odległe i wietrzne pustkowie na granicy kraju. Miejscowa rodzina wywodząca się z plemienia Wayúu odnajduje nowy sposób na zdobycie sporej sumy pieniędzy – sprzedaż marihuany opętanym wolną miłością amerykańskim hippisom. Kontakt z białymi ludźmi, uosobieniem zła i degeneracji, ściąga na rodzinę niezadowolenie klanu. Pobratymcy oskarżają handlarzy o zatracenie wartości i tradycji przodków. Co okaże się cenniejsze – pieniądze czy honor?

Polecam także ciekawą recenzję mojego ulubionego duetu Marty i Mateusza (ocenili ten film  10/10), którzy prowadzą jeden z lepszych kanałów recenzecko-filmowych Drugi Seans na YouTubie.

Miłego oglądania! Pamiętajcie: czwartek 14 marca 2019 roku o 20:10 w Ale kino+.

źródło: Ale kino+ Kino Mówi (1) (2) (3), Drugi Seans