Netflix testuje wyższe ceny planów w Polsce

W ramach planów cenowych Netflix oferuje trzy możliwe modele: Podstawowy, Standard i Premium – teraz gigant testuje różne warianty cen dla swoich pakietów w Polsce.

logo Netflix z polskimi ikonami filmów i seriali

O podwyżkach cen sybskrypcji w serwisie Netflix mówi się już od jakiegoś czasu i na niektórych rynkach ceny już odpowiednio wzrosły. Póki co w Polsce cena za dostęp do serwisu Netflix pozostawała niezmieniona.

Teraz w zakładce z cenami pakietów Netfliksa zaczęły pojawiać się różne warianty cenowe! W zależności od tego z jakiej przeglądarki i urządzenia sprawdzamy ceny za plany Netfliksa, pojawiają się losowo inne ceny.

Przypomnijmy, że standardowy dostęp dla jednego ekranu wynosi 34 zł (Podstawowy), dla dwóch ekranów jednoczesnego oglądania 43 zł (Standard) a najdroższy pakiet dla 4 ekranów 52 zł (Premium). Wspomniane zmiany cen pojawiają się w różnych wariantach, w których ceny za dostęp do pakietu podstawowego wynosi od 34 do 39 zł, do pakietu Standard 43 zł, 49 zł a nawet 52 zł. Cena najdroższego pakietu Premium, który jest najbardziej popularny wśród osób współdzielących dostęp do Netfliksa zaczyna się od 52 zł przez 60 zł do 65 zł.

Przeczytaj także: Jak działa funkcja inteligentnego pobierania w aplikacji Netflix?

Jak ostatecznie zmienią się ceny dostępu do Netfliksa w Polsce, tego jeszcze nie wiemy. Można się jednak spodziewać, że przeprowadzane testy cen bedą prowadziły do zastosowania podwyżek także w naszym kraju. Wciąż dostępna jest promocja bezpłatnego dostępu do filmów i seriali przez miesiąc.

Oficjalny cennik dostępu do serwisu Netflix (stan na 2 marca 2019 r.):

PodstawowyStandardPremium
opłata miesięczna34 zł43 zł52 zł
jakość HD
jakość Ultra HD
liczba ekranów jednoczesnego oglądania123
laptop, TV, telefon i tablet
pełna oferta filmów, seriali i programów
anulowanie członkostwa w każdej chwili
pierwszy miesiąc za darmo

Oto jedna z przykładowych zmian cennika w jednym z najdroższych wariantów (po prawej).

Przykładowa zmiana cennika
Przykładowa zmiana cennika (po lewej dotychczasowy, po prawej jeden z wariantów nowego)

W panelu zarządzania subskrypcją pnie widnieje jeszcze informacja o zmianie ceny. Netflix nie poinformował też użytkowników o planowanej zmianie, więc póki co dotychczasowi użytkownicy mogą spać spokojnie – nie powinni oni płacić więcej niż płaca obecnie?

Szczegóły rozliczenia Netflix Premium
Szczegóły rozliczenia Netflix Premium

Jeśli tylko Netflix będzie zamierzał wprowadzić zmiany opłat dla dotychczasowych subskrybentów na pewno zostaną oni o tym poinformowani – szczególnie jeśli mają zdefiniowane miesięczne opłaty automatyczne.

źródło: Netflix Polska