Serial „Imię róży” już 4 marca, ale w Polsce na razie tylko zwiastun…

Zobacz zwiastun serialu „Imię róży”, którego premiera zaplanowana jest na 4 marca 2019 roku – wśród obsady znalazł się także polski aktor Piotr Adamczyk.

Serial „Imię róży” (2019 kadr)

Serial „Imię róży” (tytuł oryg. „The Name of the Rose”) na podstawie powieści Umberto Eco będzie emitowany przez BBC w Wielkiej Brytanii, Sky w Niemczech, OCS we Francji – nie wiemy kiedy i gdzie będzie można oglądać w Polsce, ale już teraz dostępny jest pierwszy zwiastun.

Prawa do emisji serialu w Polsce wykupiła grupa ITI, więc już wkrótce powinniśmy usłyszeć kiedy i gdzie będzie premiera w naszym kraju?

Serial jest adaptacją słynnej powieści Umberto Eco, która sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie od czasu jej opublikowania w 1980 roku. Akcja dzieje się we Włoszech w 1327 r. i opowiada historię franciszkańskiego mnicha Williama z Baskerville (Turturro) i nowicjusza Adso von Melka (Hardung), którzy docierają do odosobnionego klasztoru w Alpach. Tam stają się świadkami serii tajemniczych morderstw. Podczas gdy Baskerville i Melk badają i szukają mordercy, są ścigani przez bezlitosnego inkwizytora Bernarda Guiego (Everett), który ściga tych, którzy krytykują papieża.

Przeczytaj także: Serial „Obsesja Eve” powraca z 2. sezonem – oto pierwszy zwiastun!

Serial „Imię róży” został wyprodukowany przez 11 Marzo Film, Palomar i TMG we współpracy z RAI Fiction. TM International zajmuje się ogólnoświatową dystrybucją serii.

W 8-odcinkowym serialu wystąpili między innymi: Michael Emerson („Lost”, „Person of Interest”), Rupert Everett („Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children”), Damian Hardung („Red Band Society”), Sebastian Koch („Homeland”), James Cosmo („Game of Thrones”), Richard Sammel („Inglourious Basterds”), Fabrizio Bentivoglio („Human Capital”) oraz Greta Scarano („In Treatment”).

Scenariusz napisali Andrea Porporati („Il dolce e l’amaro”, „La Piovra”) oraz Nigel Williams i John Turturro. Włoski filmowiec Giacomo Battiato („L’infiltré”, „Karol: Człowiek, który został papieżem”) współtworzył scenariusz i wyreżyserował serial. John („Luther”, „Penny Dreadful”) jest operatorem zdjęć. Autorem kostiumów jest Maurizio Millenotti („Pasja Chrystusa”), a scenografem jest Francesco Frigeri („Medici”, „The Legend of 1900”).

źródło: The Variety