Transmisja 25. gali wręczenia nagród Fryderyk 2019 już 9 marca w TVN

Uroczysta gala rozdania nagród muzycznych i festiwalu FRYDERYK 2019 będziecie mogli zobaczyć na żywo w TVN w sobotę 9 marca o godzinie 20:00.

Transmisja z wręczenia nagród Fryderyki 2019

Jak i gdzie oglądać transmisję z wręczenia nagród Fryderyk 2019? Możesz wybrać się do Międzynarodowego Centrum Kongresowe w Katowicach lub obejrzeć transmisje na żywo w telewizji TVN już za dwa tygodnie w sobotę 9 marca 2019 r.

To już 25. edycja Fryderyków – najważniejszej nagrody polskiej branży muzycznej. Gala wręczenia statuetek odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach i po raz pierwszy z udziałem fanów. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu już w sobotę 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, natomiast Gala Muzyki Poważnej 12 marca w zjawiskowej siedzibie NOSPR.

W tym roku wprowadzono również trochę zmian w kategoriach, bowiem albumy muzyki rozrywkowej nominowane zostały aż w 14. kategoriach i pojawiła się nowa kategoria Nowe wykonanie dla wykonawców, którzy nagrali covery utworów – do tej kategorii zgłoszono aż 80 nowo nagranych utworów!

Zobacz także: Odkryj polski „RAJ” od zespołu The Dumplings

Po 25-latach istnienia nagrody FRYDERYK, przyszedł czas na odświeżenie formuły!

Muzycznym dopełnieniem wydarzenia będzie dzień festiwalowy. W niedzielę 10 marca w przestrzeniach MCK zagrają gwiazdy polskiej sceny. Wszyscy zaproszeni artyści są laureatami Fryderyków lub otrzymali nominacje do najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce. Wśród artystów  Katarzyna Nosowska, The Dumplings, Dawid Podsiadło, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, zespół Ørganek, Reni Jusis, Skaldowie, Miuosh, Kayah, Kortez, Krzysztof Zalewski, Brodka, Mela Koteluk, Łąki Łam, Męskie Granie Orkiestra, Lanberry i wielu innych.

Szczegóły międzypokoleniowego spotkania gwiazd podczas wspólnego koncertu Męskie Granie Orkiestra na FRYDERYK Festiwal pozostają tajemnicą, ale wiadomo już, że będzie poświęcony klasyce polskiej piosenki z lat 80. Kierownictwo muzyczne Orkiestry obejmie Tomasz Organek, a na scenie wesprą go: Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska.

Dzień wcześniej podczas uroczystej gali przyznania nagród zagrają także: Agnieszka Chylińska, zespół Ørganek, Reni Jusis i Skaldowie. Trzydniowa impreza połączona z rozdaniem nagród muzycznych już 9-10 i 12 marca w Katowicach.

Plakat Fryderyk 2019
Fryderyk 2019 – Nagrody Muzyczne i Festiwal 9-10.03.2019 Katowice

Nagroda Publiczności Fryderyk 2019 – głosowanie!

Fani polskiej muzyki rozrywkowej mogą wziąć udział w głosowaniu i mieć wpływ na Nagrodę Publiczności wybierając Przebój Roku 2018 oraz Wydarzenie Muzyczne Roku 2018 .

Głosować można, wybierając jeden spośród 20 utworów, które w 2018 roku były najczęściej odtwarzane w popularnym serwisie streamingowym Spotify, platformie wideo YouTube oraz w stacjach radiowych FM (Air Play/).

Jak oddawać swoje głosy?

Głosy można wysyłać od 21 lutego do 6 marca 2019 roku, wysyłając SMS pod numer pod numer 4321 i w treści wiadomości wpisując PRZEBOJ lub WYDARZENIE (wielkość liter nie ma znaczenia), a po kropce należy podać nr pozycji na liście (Lista dostępna jest na stronie internetowej wydarzenia): fryderykfestiwal.pl/nagroda-publicznosci. Na przykład treść: przeboj.1 lub w osobnym SMS-ie wydarzenie.11. Możesz oddać głos tylko na jednego kandydata w każdej kategorii.

źródło: Fryderyk Festiwal