„4.5G” w brazylijskiej sieci komórkowej Claro…

Kolejny operator komórkowy wprowadza własne marketingowe oznaczenie szybszej niż 4G sieci „4.5G”, która wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z kolejną generacją 5G.

Oznaczenie sieci 4.5G operatora Claro z Brazylii

Po kontrowersjach marketingowych amerykańskiego operatora AT&T z ikoną sieci 5G E, inny operator Claro z Brazylii robi podobny ruch z oznaczaniem sieci „4.5G”, gdzie czwórka jest podejrzanie mniejsza.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się kontrowersyjna ikona usługi 5G E w sieci komórkowej AT&T, na iPhone’ach i iPadach z systemem iOS 12.2, mimo że nie jest to prawdziwa usługa 5G. Teraz kolejny operator wymyśla ciekawe i dziwne podejście do oznaczenia szybszej niż LTE sieci…

Jak donosi The Verge, brazylijski przewoźnik Claro wprowadza na rynek swoją sieć „4.5G”. Jednak jest to ta sama ulepszona usługa LTE 4G, którą Verizon, T-Mobile i inni operatorzy oferują już od jakiegoś czasu.

Na stronie internetowej Claro można przeczytać, że ​​jest to w zasadzie ten sam rodzaj sieci, co ATG 5G Evolution (czyli jak każda inna sieć LTE Advanced) – z obsługą technologii 4×4 MIMO, 256 QAM i agregacji nośnej.

Podobnie jak w przypadku marketingowej zmyłki 5GE firmy AT&T, brazylijski Claro perfidnie powiększył 5G w w tekście 4.5G – co może być mylące dla konsumentów, zwłaszcza tych, którzy nie interesują się zbytnio kwestiami technicznymi. Wygląda jednak na to, że Claro nie poszło tak daleko, jak AT&T, i nie umieściło póki co ikony 4.5G na urządzeniach użytkowników iPhone’ów.

Apple prawdopodobnie nie doda jeszcze modemów 5G w urządzeniach z 2019 roku, więc wszelkiego typu oznaczenia sieci 5G następnej generacji będą marketingową ściemą. Na prawdziwą sieć przyjdzie nam jeszcze chwile poczekać, a Apple doda obsługę tego standardu jak tylko stanie się on w miarę powszechny.

Co sądzisz o marketingowym oznaczeniu Claro 4.5G? Czy jest bardziej mylące niż 5GE AT&T? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej!

źródło: The Verge via 9TO5Mac